НАТО влаштовує вибір нової влади в Україні на користь двостороннього партнерства, а не членства в Альянсі. Про це вчораі у Брюсселі під час першої прес-конференції в рамках зустрічі міністрів оборони Альянсу заявив Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
За кілька хвилин до початку засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони, яка відбулося у Брюсселі, він зауважив: "Було багато спекуляцій навколо того, яким чином НАТО буде реагувати, коли нова влада оголосила, що Україна припиняє роботу щодо членства в Альянсі. Наша відповідь є простою - ми поважаємо вибір України. Україна хоче сконцентруватися на партнерстві і співробітництві, а не на членстві - це нас влаштовує. Це саме те, що ми будемо робити, включаючи сьогоднішню зустріч".
Іншими темами, які обговорюються під час зустрічі міністрів оборони НАТО, є питання протиракетної оборони, поточних операцій НАТО в Косові та в Афганістані, оптимізація оборонних витрат в умовах фінансової кризи та реформування самої штаб-квартири Альянсу. Як заявив Расмуссен, сьогодні він доведе до міністрів пропозиції зі скорочення робочих комітетів у брюссельській штаб-квартирі на дві третини, до загальної кількості у 100 комітетів. "Такій крок дозволить нам менше витрачати часу на розмови, але приділяти більше уваги конкретним справам", - заявив генеральний секретар Альянсу.
Андерс Фог Расмуссен визнав: сьогодні всі без виключення країни-союзниці по НАТО відчувають бюджетні труднощі, що прямо позначається на оборонних бюджетах. Ця ситуація, за його словами, "може продовжуватися тривалий час", тож НАТО вимушене здійснювати кроки з оптимізації оборонних витрат уже у поточному році на суму у 1,5 млрд євро. При цьому, як наголосив генеральний секретар, НАТО має бути здатним до виконання всіх притаманних завдань у сфері безпеки. "Фінансова криза ставить всіх нас перед цікавим викликом. Але ми маємо скористатися цією нагодою, щоб зробити нашу систему ще більш ефективною", - сказав він.
|