НОВИНИ

11.06.2010 | Глава ЄЦБ зазначає про появу ознак подолання кризи в Греції та інших країнах ЄС
Джерело - Korespondent.net

У Греції і інших країнах Євросоюзу, які зіткнулися з проблемою обслуговування зовнішнього боргу, з'явилися обнадійливі ознаки подолання кризової ситуації, що утворилася.



Про це заявив у четвер, 10 червня, увечері голова правління Європейського центрального банку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше в рамках розпочатої в австрійській столиці конференції Інституту міжнародних фінансів (ІМФ).


Голова ЄЦБ висловив упевненість, що Греція зможе подолати виниклу кризу. За його словами, очевидні ознаки того, що за підсумками перших п'яти місяців поточного року країна в цілому може впоратися з виконанням бюджету, незважаючи на важкий економічний спад.


Жан-Клод Тріше повідомив, що стосовно цих держав, яких він не назвав, теж розробляються заходи з консолідації бюджетів. Він заявив, що не поділяє поширеної думки, ніби консолідація бюджету душить економічне зростання, і назвав такий погляд на речі надто вузьким. На його думку, йдеться про заходи, які тісно переплітаються із здійсненням структурних реформ і тим самим служать зміцненню довіри і підтримують розвиток економіки.


Торкнувшись питання про заходи щодо стабілізації курсу євро, голова правління ЄЦБ зазначив, що ринок ще не оцінив зроблені кроки достатньо. Він назвав процес прийняття рішень в рамках ЄС складним, але досить ефективним, оскільки жодна зі структурних ланок цього процесу не допустила збою або відмови в роботі. Жоден національний парламент не відхилив запропонованої антикризової програми.


На закінчення Жан-Клод Тріше провів паралель між фінансовою кризою і нинішньою екологічною катастрофою в Мексиканській затоці, з яких, як він вважає, можна витягти безліч загальних уроків, що стосуються управління кризовими ситуаціями, створення стимулів для розвитку приватного бізнесу та регулювання економіки, усвідомлення глобальної взаємозалежності і зростаючої необхідності координації взаємних зусиль на політичному рівні.


"Неможливо вирішити проблему на тому ж рівні, на якому вона виникла", - навів він у зв'язку з висловлювання Альберта Ейнштейна, передає ІТАР-ТАСС.


Греція заявила про зменшення дефіциту і безробіття


У свою чергу, грецька влада повідомила, що показники бюджетного дефіциту і безробіття в Греції покращилися вперше за довгий час.


Згідно з прес-релізом міністерства фінансів, в січні-травні 2010 року бюджетний дефіцит склав 8,97 мільярда євро проти 14,66 мільярда за аналогічний період минулого року. Таким чином, дефіцит скоротився на 38,8%, тоді як схвалена ЄС антикризова програма передбачає скорочення цього показника за даний період на 35,1%.


"Бюджетні результати перших п'яти місяців 2010 року досягнуто завдяки як скороченню витрат, так і зростанню доходів. Цього вдалося досягти ще до того, як повністю дали результати додаткові заходи, прийняті в березні і травні", - говориться в заяві міністерства.


Також Національна статистична служба заявила, що в березні поточного року безробіття дещо знизилося до 11,6% з 12,1% місяцем раніше - таким чином, у Греції стало на 26 тисяч безробітних менше. Більш свіжих даних статистична служба поки не має в своєму розпорядженні.


Прем'єр-міністр Греції Йоргос Папандреу заявив, що найгірше для економіки країни позаду. "Ми на шляху до нормальної фінансової та податкової ситуації, головні небезпеки залишилися в минулому", - сказав Папандреу журналістам у грецькому місті Тріполі.


Прем'єр вкотре відкинув наполегливі публікації міжнародної преси про небезпеку банкрутства Греції або виходу цієї країни із зони євро, назвавши подібні чутки "смішними і одночасно небезпечними".




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект