США визнали, що російські зенітно-ракетні комплекси C-300, на поставку яких Москва уклала контракт з Тегераном, не підпадають під санкції ООН, у тому числі під дію прийнятої напередодні нової резолюції 1929.
"Резолюція 1929 забороняє продаж Ірану і передачу озброєнь, згаданих у Регістрі звичайних озброєнь ООН, а в ньому не згадано комплекси С-300. Значить, це відноситься до угоди, яку РФ уклала з Іраном кілька років тому. При цьому Росія діяла з усією відповідальністю, проявила стриманість і не поставляла ці ракети Ірану", - заявив у четвер, 10 червня, офіційний представник держдепартаменту США Філіп Кроулі.
Він наголосив, що резолюція 1929 спрямована, перш за все, на посилення режиму ядерного нерозповсюдження і пов'язана зі стурбованістю світового співтовариства щодо іранської ядерної програми.
"Так, вона передбачає значні обмеження на постачання до Ірану звичайних озброєнь, ракетних і ядерних технологій. Її метою є також банківська сфера і фінансовий сектор ... Ми сподіваємося на сильну міжнародну підтримку (у реалізації положень резолюції) для того, щоб дати чіткий сигнал Ірану про те, що він заплатить за нинішній курс", - додав американський дипломат.
Нагадаємо, напередодні МЗС РФ заявило, що постачання російських комплексів ППО С-300 не підпадає під дію нової резолюції Ради Безпеки ООН щодо Ірану. При цьому високопоставлене джерело Интерфакса повідомило, що Росія згортає військово-технічне співробітництво з Іраном у зв'язку з санкціями.
Як відомо, Москва неодноразово стверджувала, що продаж Ірану С-300, як оборонної системи, не суперечить міжнародним зобов'язанням Росії, однак постачання постійно відкладалася під різними підставами.
|