НОВИНИ

11.06.2010 | США визнали право Росії продати Ірану комплекси С-300
Джерело - Korespondent.net

США визнали, що російські зенітно-ракетні комплекси C-300, на поставку яких Москва уклала контракт з Тегераном, не підпадають під санкції ООН, у тому числі під дію прийнятої напередодні нової резолюції 1929.



"Резолюція 1929 забороняє продаж Ірану і передачу озброєнь, згаданих у Регістрі звичайних озброєнь ООН, а в ньому не згадано комплекси С-300. Значить, це відноситься до угоди, яку РФ уклала з Іраном кілька років тому. При цьому Росія діяла з усією відповідальністю, проявила стриманість і не поставляла ці ракети Ірану", - заявив у четвер, 10 червня, офіційний представник держдепартаменту США Філіп Кроулі.


Він наголосив, що резолюція 1929 спрямована, перш за все, на посилення режиму ядерного нерозповсюдження і пов'язана зі стурбованістю світового співтовариства щодо іранської ядерної програми.


"Так, вона передбачає значні обмеження на постачання до Ірану звичайних озброєнь, ракетних і ядерних технологій. Її метою є також банківська сфера і фінансовий сектор ... Ми сподіваємося на сильну міжнародну підтримку (у реалізації положень резолюції) для того, щоб дати чіткий сигнал Ірану про те, що він заплатить за нинішній курс", - додав американський дипломат.


Нагадаємо, напередодні МЗС РФ заявило, що постачання російських комплексів ППО С-300 не підпадає під дію нової резолюції Ради Безпеки ООН щодо Ірану. При цьому високопоставлене джерело Интерфакса повідомило, що Росія згортає військово-технічне співробітництво з Іраном у зв'язку з санкціями.


Як відомо, Москва неодноразово стверджувала, що продаж Ірану С-300, як оборонної системи, не суперечить міжнародним зобов'язанням Росії, однак постачання постійно відкладалася під різними підставами.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6221. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект