НОВИНИ

08.06.2010 | Україна запропонує Путіну новий проект транзиту газа
Джерело - "Комерсант-Україна", Економічна правда

У Стамбулі у вівторок відбудуться переговори з будівництва газопроводу South Stream, який має бути побудований в обхід України.


Щоб добитися цього, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін має намір запропонувати своєму турецькому колезі Реджепу Ердогану створити двосторонній енергетичний альянс, пише видання "Комерсант-Україна".


Високопоставлене джерело в уряді Росії розповіло, що Москва передала Туреччині результати досліджень морського дна Чорного моря з метою вибору маршруту для прокладки газопроводу South Stream.


"Зараз чекаємо відповідних кроків з турецького боку", - додав співрозмовник.


Крім того, на переговорах буде розглянуто питання будівництва нафтопроводу Самсун-Джейхан, у відношенні якого Москва поки не визначилася. Траса нафтопроводу Самсун-Джейхан проходить з півночі на південь Туреччини в обхід протоки Босфор і Дарданелли.


За інформацією видання, позиція учасників переговорів з боку Росії щодо нафтопроводу Самсун-Джейхан напряму залежить від рішення Туреччини з прокладання в її водах газопроводу South Stream.


Якщо воно буде позитивним, Москва підтримає потрібний Анкарі проект. Путін активно лобіює South Stream, домагається того, щоб весь газ із Закавказзя і Середньої Азії надходив у ЄС саме по цій трубі, а не по трубопроводу Nabucco.


Українська делегація, у свою чергу, спробує використати в середу розбіжності між Росією і Туреччиною, щоб пустити російський і середньоазіатський газ територією своєї країни.


Як розповіло джерело в Мінпаливенерго, до Стамбулу вилетів міністр палива і енергетики Юрій Бойко. У понеділок туди прибув президент Віктор Янукович, а у вівторок до них повинен приєднатися прем'єр-міністр Микола Азаров.


Україна має намір запропонувати російським колегам альтернативний проект South Stream. Зокрема, за словами співрозмовника в Мінпаливенерго, Україна готова не тільки забезпечити повне транспортування всього обсягу газу, на який розрахований газопровід (63 млрд. кубометрів), а й розпочати переговори про запровадження спеціального тарифу на транспортування цих обсягів газу.


Україна принципово згодна на зниження транзитних ставок на цей газ по своїй території.


"Якщо переговори між Росією і Туреччиною зайдуть у глухий кут, що цілком імовірно, враховуючи відносини Туреччини та Азербайджану, ми готові запропонувати Москві альтернативу", - заявив співрозмовник.


"Зараз Україна може прокачувати в балканському напрямку 35-40 млрд. кубометрів газу на рік, але цей обсяг може бути збільшений до 60 млрд. кубометрів за півтора-два роки - на це необхідно 4-5 млрд. дол.", - говорить джерело в Мінпаливенерго.


З урахуванням того, що South Stream оцінюється в 26 млрд. дол., українська пропозиція, безумовно, набагато вигідніше. зазначає начальник аналітичного відділу ІК "Брокеркредитсервіс" Максим Шеїн.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект