Нова резолюція Ради Безпеки ООН щодо Ірану готова до голосування, заявив в понеділок, 7 червня, журналістам постійний представник Франції при Об'єднаних Націях Жерар Аро.
Він не став називати конкретну дату, коли документ може бути поставлено на голосування, наголосивши лише, що це відбудеться в дуже короткі терміни.
Раніше в понеділок помічник Держсекретаря США зі зв'язків з громадськістю та пресою Філіп Кроулі заявив про те, що у Вашингтоні сподіваються на те, що вже цього тижня відбудеться голосування в РБ ООН за проектом резолюції, що посилює антиіранські санкції. "Ми припускаємо поставити на голосування у Раді Безпеки проект резолюцію поточного тижня", - сказав він.
Згідно з положеннями тексту документа, що потрапив у розпорядження журналістів, в ньому міститься заклик до всіх держав-членів ООН проявляти пильність щодо грошових переказів за участю іранських банків, оскільки це, на думку авторів проекту, запобігатиме наданню підтримки ядерній програмій країни.
Документ також обумовлює створення міжнародного механізму моніторингу, який дозволить контролювати пересування вантажних суден і здійснювати їх огляд у тому випадку, якщо існує підозра, що на них перебувають вантажі, що мають відношення до здійснення іранської ядерної та ракетної програм.
Передбачається також і низка інших заходів, у тому числі розширення вже існуючого списку озброєнь, продаж яких Ірану заборонено. Крім іншого, до переліку входять штурмові гелікоптери та ракети.
Як повідомлялося, США наполягають на введенні нових санкцій незважаючи на те, що 17 травня Іран підписав угоду з Бразилією і Туреччиною, згідно з якою наявний у Тегерана низькозбагачений (до 3,5%) уран обміняють в Туреччині на високозбагачене (до 20%) паливо для тегеранського науково-дослідного реактора.
18 травня дипломати зі США, Китаю, Росії, Великобританії, Франції та Німеччини узгодили проект резолюції щодо іранської ядерної програми.
Тегеран неодноразово відкидав звинувачення у військовому характері своєї ядерної програми. Влада Ірану наполягає, що ядерне паливо зі ступенем збагачення до 20% буде використано в наукових цілях.
Тим часом, 7 червня у Відні на сесії Ради керуючих МАГАТЕ генеральний директор агентства Юкія Амано заявила, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не може підтвердити, що весь ядерний матеріал, що міститься в Ірані, використовується виключно в мирних цілях, оскільки Тегеран не забезпечує належного співробітництва.
|