НОВИНИ

07.06.2010 | Київ хоче домовитися з Європою за принципом "дві груші за яблуко"?
За матеріалами - УНІАН

Посол Німеччини в Україні Ханс-Юрген ХАЙМЗЬОТ відзначає, що для ФРН важливе, чи продовжить Україна процес зближення з Євросоюзом.


«Ключовим питанням для нас залишається одне - чи продовжить Україна процес свого зближення з Євросоюзом», - сказав дипломат.


За словами посла, Україна є важливим партнером ФРН на сході Європи.


Він також відзначив, що Німеччина завжди висловлювалася за поліпшення відносин України з Росією, насамперед у контексті енергетичної безпеки для ЄС.


Посол відзначив, що ФРН сподівається на прогрес у питаннях приєднання України до Європейського енергетичного співтовариства і на те, що незабаром буде прийнято закон про реформування газового сектору.


«А якщо говорити про зону вільної торгівлі, то ми сподіваємося, що слідом за позитивними висловлюваннями Президента України настане конкретний прогрес у переговорах», - додав Х-Ю.ХАЙМЗЬОТ.


Посол також відзначив, що Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ неодноразово висловлювався за орієнтацію на ЄС. За словами дипломата, важливо все це бачити в рамках процесу переговорів і рухатися у напрямі створення зони вільної торговки, а також укладання договору про асоціацію. «І потрібно мати абсолютно чітке уявлення про те, що з Євросоюзом не можна укладати угоди за принципом “от тобі яблуко, я хочу одержати у відповідь дві груші». Це процес, який вимагає змін у внутрішньому українському законодавстві», - сказав посол, додавши, що потрібно чітко уявляти собі, що прогрес можна буде досягти лише в тому разі, якщо Україна сама буде локомотивом цих змін.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект