НОВИНИ

07.06.2010 | Україна робить перші кроки на шляху до участі в антипіратській місії ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Скерування офіцера для роботи в штаб «Аталанти» – це лише перший крок, заявив керівник оборонного відомства Михайло Єжель. Він висловив сподівання, що в подальшій перспективі участь в антипіратській операції ЄС візьме українській військовий підрозділ.


Рішення про доцільність приєднання України до «Аталанти» РНБО ухвалила ще в листопаді минулого року. Його затвердив президент Ющенко. До відправлення почали готувати бійців спецпідрозділу «Альфа». Далі цього справа не просунулася.


Участь в «Аталанті» доцільна


У коментарі «Німецькій хвилі» військовий експерт Центру ім. Разумкова Микола Сунгуровський зауважив, що процедура приєднання до місії не проста, адже це фактично бойова операція, і військові різних країн повинні для початку пройти, так би мовити, сертифікацію на сумісність.


Крім того, є ще чимало юридичних аспектів, додав експерт: «Я думаю, що з цією метою буде створено спільний український підрозділ. Два роки тому в Україні вже було створено новий вид Збройних сил – війська спеціальних операцій, а це і є спецоперація», - каже Сунгуровський.


На думку експерта, присутність українського підрозділу в операції «Аталанта» є доцільною і потрібною. Уже хоча б з огляду на те, що громадяни України потерпають від піратських нападів доволі часто. За підрахунками експертів, підтримка антипіратської місії ЄС обійдеться українському бюджету приблизно в 30-40 мільйонів гривень на рік.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7121. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект