НОВИНИ

29.12.2004 | Гандельсблатт": для Віктора Ющенка справжні випробування тільки розпочинаються
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецькі виданя коментують розв”язку тривалого виборчого марафону в Україні. Оглядачі, на загал, позитивно оцінюють як перебіг повторного голосування, так і перспективи України після тепер уже невідворотної зміни влади.


Газета ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ не очікує швидких перетворень в Україні, проте відзначає важливіть перших кроків у формуванні громадянського суспільства:


Після перемоги Віктора Ющенка Україна своїх національних жовто-блактиних кольорів не мінятиме. Для російського керівництва країна з майже п”ятдесятимільйонним населенням, одна з найбільших в Європі, лишатиметься ”ближнім зарубіжжям” – власне, не зовсім закордоном. Для західних європейців Україна лишатиметься околицею континенту – власне, не зовсім Європою. Інтереси великого північно-східного сусіда лишаються такими, якими вони і були – економічними, політичними і, так би мовити, просто історичними. В той же час зацікавлення Заходу Україною може скоро вщухнути, адже великого переламу в цій країні вже досягнуто. Відтак, демократичний процес в Україні залишається внутрішньою справою країни під жовто-блакитним прапором. Феномен тих змін, які відрізняють сфальсифікований другий тур виборів від чистого третього, має свій колір. Ці зміни втілила сила, з якою на пострадянському просторі рахуватися не звикли. Це - сила народу. ЇЇ символічним кольором є помаранчевий. І швидко він не вицвіте, впевнена ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ.


В той же час ЦЕЛЛЕШЕ ЦАЙТУНГ вбачає у результаті українських виборів великий шанс для європейської інтеграції:


В будь-якому разі Україна повинна отримати середньотермінову перспективу вступу до ЄС. Європейські цінності в цій країні вкорінені значно глибше ніж, наприклад, у Туреччині. Зогляду на це слід тільки вітати прихід на головну посаду в Україні визнаного експерта з економічних питань, який і в цій сфері може зблизити свою країну із Заходом. Звісно, необхідність ділити свою владу з корумпованими депутатами парламенту не полегшує завдання Ющенка. Проте йому допоможе внутрішня динаміка, яка невідворотно розвинулася в Україні завдяки демократичному рухові, зазначає ЦЕЛЛЕШЕ ЦАЙТУНГ.


Газета ГАНДЕЛЬСБЛАТТ висловлює переконання, що демократичні перетворення в Україні повинні змусити Євросоюз запропонувати цій країні більш тісну співпрацю:


У найбільшій країні Європи настав час перемін. Адже це саме український народ абсолютно мирними масовими протестами виборов своє право на самовизначення, свободу і демократію – це шлях до Європи. ЄС більше не має права і надалі ігнорувати цю важливу транзитну країну. Брюсель має міцно притиснути до європейського серця новоутворену ”Київську республіку”, як він свого часу вчинив із країнами Центральної Європи щойно після їхньої відмови від комунізму,


наголошує ГАНДЕЛЬСБЛАТТ і звертає увагу на труднощі, які можуть спіткати реформаторів:


Із остаточною перемогою на президентських виборах для Віктора Ющенка тільки розпочинаються справжні випробування. Переголосування сфальшованих виборів тільки відкрило двері до нової епохи, тепер слід впевнено ступити на відкритий шлях: економіка має бути звільнена від олігархічного грабування. При цьому треба відмовитися від помсти і взятися за зміцнення нації. Адже 1991 року незалежність впала Україні на голову, від чого нацією українці не стали. Тому і розривалися між Сходом і Заходом.


Газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ відзначає суспільний аспект політичного протистояння у Києві, який, на думку видання, часто лишається у тіні геополітичних міркувань:


Насправді в Україні йшлося про демократизацію суспільства, а не про боротьбу між Сходом і Заходом, як це, схоже, бачить кремлівський шеф Володимир Путін. Це не було новою варіацією холодної війни або колоніальних війн 19 століття, коли йшлося лише про про сфери впливу. Найважливіший доказ того, що Путін помиляється, являє собою російськомовна інтелігенція в Україні. Ще не так давно її симпатії були переважно на боці Кремля. Ті часи вже в минулому. Численні інтелектуали з, на загал, проросійськи налаштованих регіонів розчаровані авторитарним путінізмом і підтримують україномовного Ющенка, адже саме від відкриває їм нові громадські перспективи. Таким чином, топорно агітуючи за прем”єра з кримінальним минулим Януковича, Путін пробудив у них український патріотизм. Тепер і російськомовні інтелектуали горді першими успіхами ”помаранчевої революції”, яка може стати легендою зародження домократичної України, підсумовує ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 226. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект