НОВИНИ

28.12.2004 | Британія чекає на новий уряд, ЄС хоче здійснювати план дій
Джерело - Українська правда

Комісар Єврокомісії з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер планує найближчим часом відвідати Україну для того, щоб підготувати підґрунтя для запровадження плану дій Україна-ЄС.


Про це йдеться у заяві Ферреро-Вальднер, передає УНІАН.


"Я очікую на проведення найближчим часом засідання ради з питань співпраці Україна-ЄС для започаткування роботи над реалізацією плану дій", - наголошується у документі.


Комісар відзначила, що проведення вільних та чесних виборів відкрило двері для посилення співпраці між Європейським Союзом та Україною через ухвалення та запровадження в дію плану дій, представленого Єврокомісією 9 грудня.


Ферреро-Вальднер нагадала, що план дій Україна-ЄС включає в себе заходи щодо пожвавлення політичного діалогу, в сфері юстиції та внутрішніх справ, економічних та торгових стосунків, контактів між людьми, прикордонного співробітництва та спільної відповідальності за попередження і розв`язання конфліктів.


"Комісія забезпечить повну підтримку в тісній співпраці з країнами-членами ЄС", - зазначається у заяві комісара.


Ферреро-Вальднер також підкреслила, що ЄС залишається найбільшим донором України з 1991 року, надавши понад 1 млрд. євро для підтримки трансформації України до демократії та ринкової економіки.


"Крім того, Україна відтепер отримає можливість брати кредити у Європейському інвестиційному банку", - додала комісар ЄС.


В той же час Велика Британія з оптимізмом дивиться на майбутній розвиток відносин з новим керівництвом України, заявив увечері в понеділок глава британського МЗС Джек Стро, коментуючи перемогу Віктора Ющенка на виборах президента України.


"Об`єднане Королівство з нетерпінням чекає початку роботи з новим президентом і його адміністрацією і подальшого розвитку наших відносин, як на двосторонній основі, так і в рамках євроатлантичних інститутів", - сказав міністр.


"Народ України поводився гідно і продемонстрував високу явку, щоб віддати свої голоси за свого кандидата в президенти. Це є важливим кроком вперед на шляху до демократії в Україні і в усій Європі", - зазначив глава британського зовнішньополітичного відомства.


Стро також вітав те, що вибори пройшли мирно і без серйозних порушень. При цьому він послався на заяву спостерігачів ОБСЄ, делегацію яких на українських виборах очолював член Парламентської асамблеї цієї організації, голова комітету з оборони британського парламенту Брюс Джордж.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект