НОВИНИ

27.12.2004 | Горбачов сподівається на мудрість Ющенка
Джерело - Obozrevatel

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов вірить, що Україна уникне розколу і з оптимізмом дивиться на розвиток російсько-українських відносин. Про це він заявив у понеділок в інтерв’ю журналістам, передає «Інтерфакс».


 


«Хоча перевага Віктора Ющенка над опонентом цілком помітна, але і цього разу, судячи з категоричності позицій і заяв, громадська думка, виборчий корпус виявилися розколоті», - відзначив Горбачов. «Тому, виходячи з того, що розкол цей стався в непростих умовах, я хотів би побажати, щоб усі ці настрої не призвели до розколу країни - це погано і для України, і для Росії, для Європи, а найголовніше - погано для народу», - додав він.


 


У зв’язку з цим Горбачов вважає, що переможцеві виборів в Україні «доведеться рахуватися з такими настроями в суспільстві». «І я думаю, у Ющенка, хоча в його оточенні і є оскаженілі, вистачить мудрості діяти з урахуванням цієї важливої обставини і не допустити безпосереднього розколу», - відзначив Горбачов.


 


Відповідаючи на питання про перспективу розвитку російсько-українських відносин, зокрема з урахуванням того, що російська еліта довгий час надавала перевагу Віктору Януковичу, колишній радянський лідер сказав, що «навряд чи між Росією й Україною стануться якісь драматичні події». «З останніх заяв нашого Президента я зрозумів, що в будь-якому випадку Росія продовжуватиме розвивати те позитивне начало, яке було закладено в наших відносинах в останні роки, і, я гадаю, на це налаштована й Україна», - сказав Горбачов.


При цьому він висловив надію, що «Ющенко не обмежиться тільки словами, що, мовляв, свій перший візит здійснить до Росії». «Важливо діяти по суті, тому що яку сферу не зачепи: чи то економіку, безпеку або гуманітарний напрямок, - у наших двох країн усе дуже тісно переплітається», - резюмував Горбачов. | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект