НОВИНИ

27.12.2004 | Після виборів Україна вийде з тіні Росії – британські аналітики
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Першими з найпомітніших змін в Україні, що стануться після виборів, західні оглядачі вважають зміни в зовнішній політиці. На їхню думку, хто б не переміг у недільному голосуванні, політика балансування між Сходом і Заходом має припинитися. І в тому разі, якщо переможе Віктор Ющенко, – а до цього нині схиляється більшість аналітиків, – найвагоміших змін зазнає політика України щодо Росії.


Балансування між Сходом і Заходом у закордонній політиці України, на думку західних оглядачів, доживає останні дні. На думку експертів із компанії “Economist Intelligence Unit”, у разі перемоги на виборах Віктора Ющенка в України має з’явитися чіткий зовнішньополітичний орієнтир на Заході з одночасним підтриманням добрих стосунків із Росією. Про останнє, зважаючи на залежність України від російських енергоносіїв, особливо дбатиме Віктор Ющенко, який пообіцяв, що свій перший закордонний візит як президент він здійснить до російської столиці, – і це попри те, що Віктор Ющенко неодноразово попереджав Кремль не втручатися у процес виборів в Україні.


Те, що збудувати нові стосунки з Росією буде не легко, натякнув російський президент Володимир Путін, який на прес-конференції в Москві не приховував свого невдоволення розвитком подій в Україні. Хоча при цьому він пообіцяв співпрацювати з будь-яким президентом, якого обере український народ: «Ми приймемо будь-яке рішення, яке винесе український народ. Ми працюватимемо з будь-яким керівником. Єдине, на що ми сподіваємося, – що в оточенні пана Ющенка не буде людей, які вибудовують свої політичні амбіції на антиросійських та сіоністських гаслах. На мій погляд, це неприпустимо».


Стосунки з Заходом, на думку британських аналітиків, значно поліпшаться, але і вони не будуть простими. Європейський Союз відмовив проханням Польщі запровадити особливі стосунки з Україною і виявився не готовим запропонувати Україні членство, хоч би й у далекій перспективі.


Найбільше, на що може очікувати Україна найближчим часом, – це визнання за нею статусу країни з ринковою економікою, невелике збільшення міжнародної допомоги та сприяння у вступі до Світової організації торгівлі.


Дещо кращі перспективи у стосунках із союзом НАТО, який уже має особливе партнерство з Україною. На думку оглядачів, лише підозри в продажі зброї до Іраку за сприяння президента Леоніда Кучми не дозволили сторонам домовитися про план вступу України до організації. Хоча експерти визнають, що і на цьому шляху неминучі проблеми, значною мірою через позицію Росії.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект