Конгресмени США позитивно оцінюють переголосування другого туру президентських виборів в Україні і зазначають, що український народ продемонстрував відданість ідеалам свободи і демократії.
Як передає кореспондент УНІАН, про це зазначив на прес-конференції голова міжпартійної делегації Конгресу США Джим Колбе.
За його словами, "ми стали свідками демонстрації надзвичайної відданості ідеалам свободи і демократії українського народу". Д.Колбе також зауважив, що США очікують на співробітництво з новим керівництвом, хто б не обійняв пост Президента.
Д.Колбе повідомив, що конгресмени відвідали 5 виборчих дільниць у Києві, територіальну виборчу комісію, а також штаби Віктора Янукович і Віктора Ющенка.
За його словами, під час спілкування конгресменів із членами виборчих комісій, спостерігачами та звичайними виборцями "люди посилалися на незначні проблеми щодо списків виборців, водночас визначаючи, що сам виборчий процес відбувався дуже гладко, без проблем".
При цьому Д.Колбе зазначив, що їх спостереження мало обмежений характер.
Член делегації конгресменів Сюзан Дейвіс сказала, що її вразила кількість молоді, які працювали як у виборчих комісіях, так і спостерігачами, що, на її переконання, є позитивним фактором для майбутнього України.
Член делегації конгресменів Дональд Пейн також повідомив, що був вражений порядком у виборчих комісіях і побачив, що прохання виборців проголосувати на дому були задоволені. Під час спілкування з виборцями він також почув їх думку, що робота була добре організована.
Д.Колбе також нагадав, що США не мали і не мають свого кандидата на президентських виборах в Україні і підтримують відкритий виборчий процес, який був би визнаний українським народом і європейською спільнотою.
Він зазначив, що США будуть чекати остаточного підрахунку голосів для того, щоб поздоровити В.Ющенка. Водночас, на його думку, не є передчасним поздоровити український нард, який за останні тижні показав свою рішучість і налаштованість на проведення чесних і справедливих виборів. На його переконання, "решта світу може навчитися у українського народу відданості чесним виборам".
Д.Колбе також зауважив, що дехто характеризував вибори як змагання між західним кандидатом і кандидатом, якого підтримує Росія. "Думаю, це невірне трактування процесу", - сказав він. На його думку, український народ і український уряд хочуть мати гарні відносини з РФ, США та іншими країнами світу.
Відповідаючи на запитання про звинувачення представника В.Януковича у ЦВК Нестора Шуфрича в тому, що американські гроші, які надавалися на підтримку розвитку демократії в Україні, були використані на підтримку одного з кандидатів у Президенти України, Д.Колбе зазначив, що "не вірить, що це є правдою, оскільки не має свідчень щодо цього". "Ми були б дуже стурбовані, якби кошти, які виділялися на підтримку демократії в Україні, потрапили на рахунки когось з кандидатів", - сказав він.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи вплинуть результати українських виборів на відносини США і Росії, Д.Колбе сказав, що зараз недоречно коментувати це питання, водночас він висловив сподівання, що США будуть підтримувати "тісні робочі відносини з Путіним".
Відповідаючи на запитання, чи буде Вашингтон переглядати свою політику стосовно України, конгресмен висловив сподівання, що "впродовж дня ми почуємо, що переголосування другого туру відповідало чесним і відкритим виборам і, враховуючи ці обставини, ми матимемо більше бажання тримати всі двері для тіснішої співпраці відкритими".
Д.Колбе повідомив, що він є головою підкомітету фінансово-бюджетного комітету Конгресу США і висловив сподівання, що "ми будемо більше прихильними до прохань, які подаватиме українська адміністрація щодо наступних програм допомоги".