Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом буде підписна до кінця цього року, сподіваються в адміністрації українського президента. Втім Європейська Комісія не поспішає з термінами.
Українська сторона зробила суттєвий прогрес у підготовці угоди про асоціацію між ЄС та Україною, тепер активно взятися за договір про створення зони вільної торгівлі відзначила у четвер у Києві на засіданні Європейського соціально-економічного комітету представниця Єврокомісії Маделейн Майоренко.
«Ця угода більш важлива, ніж криза і подолання її наслідків. Адже потенціал цієї угоди сприятиме економічній стабільності України та позитивним змінам», - наголосила представниця Європейської комісії. Вона сказала, що угода про асоціацію передбачає обов’язкове створення в Україні громадської платформи для обговорення суспільних перетворень та результатів втілення реформ.
Сподівання на перспективу членства
Це підтвердив і директор департаменту європейського співробітництва міністерства закордонних справ України Павло Клімкін. Він наголосив, що в рамках цієї угоди буде створений громадський форум на кшталт Європейського соціально-економічного комітету, який консультує і Європарламент, і Єврокомісію, і Раду ЄС з важливих питань взаємодії.
Клімкін відзначив, що після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом необхідно буде до п’яти років, аби структури ЄС її ратифікували. Втім довготривале очікування українців отримає винагороду, адже в документів може «буде чітко прописана як юридична норма перспектива членства України в ЄС». Принаймні, український МЗС дуже на це розраховує.
|