Конгрес США схвалив поправки до закону про реформування системи охорони здоров'я країни. Голосування відбувалося в обох палатах.
Після тривалих дискусій та спроб республіканців заблокувати проходження документу, Сенат врешті підтримав його 56-ома голосами. 43 законодавці висловилися проти.
Палата представників кількома годинами пізніше теж прийняла той самий пакет поправок 220-ома голосами проти 207-ми. Формально це стало завершенням так званої процедури "примирення", під час якої узгоджуються невідповідності у текстах документів обох палат.
Після схвалення усіх доповнень до закону Барак Обама може святкувати остаточну перемогу в нелегкій боротьбі за його прийняття, що тривала більше року. Глава Білого дому відразу після приходу до влади заявив про те, що глибока трансформація системи охорони здоров'я є одним з ключових пріоритетів адміністрації щодо порятунку американської економіки. Він неодноразово стверджував: сучасний стан системи медичного забезпечення та страхування громадян є однією з найбіліших загроз не тільки для добробуту американських сімей, але й для основи американської економіки.
Республіканську меншість, однак, така теза не переконала. Із високими витратами бюджетних коштів не погоджувалися і ряд представників Демократичної партії. Після тривалих дискусій бюджет на реформу системи охорони здоров'я вдалося звести до 940 млрд доларів, які мають бути виділені протягом наступних 10 років.
Противники радикальних змін посилалися на те, що дефіцит федерального бюджету країни вже перевищив 220 млрд доларів, а державний борг Сполучених Штатів Америки наблизився до відмітки в 12 трлн доларів. Контраргументом прибічників реформи стали попередні оцінки аналітиків та Бюджетного офісу Конгресу, відповідно до яких реалізація запропонованих інновацій дозволить скоротити бюджетний дефіцит на 138 млрд доларів протягом десяти років. Очікується, що нововведення зможуть повноцінно діяти уже з 2014 року, довівши кількість американців зі страховими полісами до 95% населення.
З іншого боку, вперше пропонується зробити страхування обов'язковим для усіх громадян і ввести санкції за недотримання цього правила. Медичні послуги для бідних в рамках програми "Medicaid" будуть значно розширені, а для родин з 4-ох осіб, що отримують до 88 тис. доларів на рік, буде встановлена федеральна допомога у сплаті за страхові послуги.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, президент США Барак Обама поставив свій підпис під законом про реформування системи охорони здоров'я країни іще кілька днів тому під час урочистої церемонії в Білому домі. Палата представників разом із основною частиною документу схвалила і поправки до нього, проте сенатори-республіканці опротестували ряд деталей, що змусило конгресменів пройти процедуру голосування іще раз.
|