Президент Франції Ніколя Саркозі і канцлер Німеччини Ангела Меркель у четвер прийшли до згоди за схемою допомоги обтяженої боргами Греції, що передбачає участь як країн ЄС, так і Міжнародного валютного фонду.
Греція має труднощі з рефінансуванням 300-мільярдного боргу і зниженням бюджетного дефіциту, який на кінець 2009 року досяг 12,7% ВВП. Влада країни за останні місяці прийняла вже два пакети антикризових заходів, останній з яких оприлюднений на початку березня і передбачає економію 4,8 мільярда євро в поточному році за рахунок підвищення споживчих податків, скорочення доплат держслужбовцям, заморожування зростання пенсій.
Уряд Греції, що заручився підтримкою лідерів європейських країн і Єврокомісії, сподівається, що це допоможе країні виконати зобов'язання перед ЄС і скоротити дефіцит бюджету з нинішнього рівня до 8,7% ВВП до кінця 2010 року.
Переговори між главами двох провідних країн єврозони - Франції і Німеччини - проходили безпосередньо перед відкриттям саміту ЄС у Брюсселі, центральним питанням у порядку денному є саме політичне рішення про надання фінансової допомоги Афінам. За даними з оточення французького президента, франко-німецька угода передбачає "європейську схему, що складається зі скоординованих двосторонніх кредитів, які надаватимуть країни єврозони разом із кредитами Міжнародного валютного фонду (МВФ)".
"Угода займає півтори сторінки тексту і дуже точно визначає умови, при яких країни єврозони зможуть втручатися (для надання допомоги)", - зазначило джерело, додавши, що документ був негайно переданий для ознайомлення голові Європейської Ради Херману ван Ромпею.
Очікується, що лідери ЄС на саміті приймуть рішення про сумарне виділення на допомогу Греції понад 20 мільярдів євро,
|