НОВИНИ

25.03.2010 | Україна з геополітичної точки зору не може бути позаблоковою державою, вважає Б.Тарасюк
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна з геополітичної точки зору не може бути позаблоковою державою. Таку точку зору висловив в УКРІНФОРМі під час засідання "круглого столу" на тему "Чи вигідний Україні нейтралітет?", організованого Фондом "Демократичні ініціативи", Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва і часописом "Євроатлантика", голова комітету ВРУ з питань євроінтеграції Борис Тарасюк.


"Неможливо говорити про Україну у нинішніх геополітичних реаліях як про хату скраю. Ми були, є і будемо предметом зовнішніх впливів. Виходячи з цього, Україна не може бути позаблоковою - ми повинні бути або учасником європейської системи колективної безпеки, або Організації Договору щодо колективної безпеки (ОДКБ) (військово-політичний союз, створений державами СНД - ред)", - вважає Б.Тарасюк. Інакше, додав він, Україна і надалі залишатиметься предметом "зовнішніх впливів і внутрішньої дестабілізації, джерело яких буде зовні".


Голова комітету ВРУ нагадав, що у Законі України "Про основи національної безпеки" від 19 червня 2003 року чітко заявлено про те, що Україна має на меті вступ до ЄС та НАТО.


Б.Тарасюк також звернув увагу на фінансовий аспект можливого нейтралітету України. І як приклад навів цифри - Польща, як член НАТО, витрачає на оборону у порівнянні з нейтральною Швецією учетверо менші кошти в розрахунку на одного жителя. "Тому, ми повинні, визначаючи свою систему нацбезпеки, зважувати на цей фактор", - наголосив він.


Народний депутат підкреслив, що зараз "ми не маємо навіть коштів для того, щоб забезпечити наші законодавчі вимоги щодо витрат на оборону - 3 відсотки. У нас останніми роками цей відсоток становить 0,7".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект