НОВИНИ

24.03.2010 | Чи відновить МВФ кредитування України?
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Місія Міжнародного валютного фонду прибула в Україну, де проведе переговори про відновлення кредитної програми. Серед головних тем – державний бюджет на цей рік та принципи його наповнення.


Віце-прем'єр Сергій Тігіпко визнав, що місія фонду прибуває, аби "побачити реалістичний бюджет", і що саме це буде головним зацікавленням експертів МВФ. Раніше Тігіпко заявляв, що головними завданнями бюджету уряд Азарова вважає "захистити бідних і дати старт економіці". Так само, як і попередній уряд Юлії Тимошенко, уряд Миколи Азарова визнає, що досягти цих цілей без зовнішніх кредитів неможливо.


Але «апетити» нового уряду більші: Азаров проситиме, аби черговий транш склав не менш, як 5 мільярдів доларів. Саме такої суми Кабміну бракує на покриття дефіциту бюджету. За попередніми даними мінфіну,  цей дефіцит зріс від минулого року на 5 відсотків і може сягнути 176 мільярдів гривень.


Експерт: надання траншу реальне


Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь спрогнозував, що МВФ навряд чи погодиться на такий дефіцит бюджету. Жолудь нагадав, що ВВП України цього року може скласти трохи більше одного трильйону гривень. Отже прогнозований мінфіном дефіцит означатиме більше 17 відсотків ВВП.


Натомість, надання траншу обсягом до 5 мільярдів Жолудь назвав цілком реальним. Але він застеріг, що левова частка цих коштів піде не до бюджету, а на поповнення золотовалютних резервів Національного банку України. З решти основних показників, як вважає економіст, уряд Азарова цілком спроможний домовитися з МВФ. 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект