Рада міністрів закордонних справ країн ЄС, засідання якої проходить сьогодні у Брюсселі, обговорила поточну ситуацію в Україні. Жодного письмового документу за підсумками обговорення прийнято не було, ця тема не порушувалася і під час прес-конференції за підсумками засідання.
Представник європейського дипломатичного корпусу на правах анонімності повідомив українським журналістам, що обговорення ситуації в Україні було коротким і мало характер обміну думками.
Окремі європейські урядовці висловили занепокоєння "змішаними сигналами", які надходять зараз з Києва. Водночас міністри погодилися з необхідністю продовжувати підтримувати Україну на шляху реформ в контексті Європейської політики сусідства.
В ході обміну думками висловлювалося певне занепокоєння щодо реформи газового сектору України та надійної роботи газотранспортної системи з транзиту газу на європейський ринок. Торкаючись теми підготовки глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, міністри визнали існування певної суперечності цієї роботи з ідеєю стосовно входження України до Митного Союзу, який було утворено за участю Росії, Білорусі та Казахстану. При цьому міністри висловилися за пошук компромісних політичних рішень і зауважили, що європейська сторона не має наміру ставити Україну перед вибором між Євросоюзом і Росією.
В контексті обговорення "дорожньої карти" щодо впровадження безвізового режиму для України країни Євросоюзу висловлювали різні думки. Традиційно на підтримку такої "дорожньої карти" висловилися найближчі сусіди України, деякі скептичні позиції прозвучали від низки країн Західної Європи. Але консолідованою була позиція міністрів, що така "дорожня карта" має бути розроблена, хоча ця робота має бути "обережною і дуже чітко обумовленою".
Представник Євросоюзу зауважив кореспондентові УКРІНФОРМу, що міністри не називали жодних конкретних термінів щодо підготовки "дорожньої карти" для України із впровадження безвізового режиму. Він повідомив, що Єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле в середині квітня має намір відвідати Київ. Представник ЄС не виключив, що країни ЄС намагатимуться узгодити позиції щодо "дорожньої карти" до цього часу.
|