Сполучені Штати Америки продовжуватимуть курс на поглиблення стратегічного партнерства з Україною. На цьому наголосив заступник помічника Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Деніел Расселл під час слухань Комісії США з питань безпеки та співробітництва у Європі (Гельсінкської комісії) Конгресу.
Американський дипломат запевнив присутніх, що Сполучені Штати Америки підтримують прагнення України розвивати відносини з НАТО та ЄС. Водночас, офіційний Вашингтон розуміє, що швидкість руху в цьому напрямку має визначатися виключно громадянами країни та обраними ними лідерами.
Представник Держдепу назвав "спекуляціями" будь-які припущення відносно того, що політика "перезавантаження" російсько-американських відносин загрожує співпраці між Україною та США. "Ми неодноразово заявляли про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та її сусідів. Ми переконані в тому, що партнерство з однією країною не може будуватися за рахунок інших держав", - пояснив дипломат.
Деніел Рассел відзначив, що напрямок розвитку українсько-американських відносин визначатиметься принципами, які містяться в Хартії про стратегічне партнерство Україна-США. Серед головних пріоритетів двосторонньої співпраці він назвав підтримку України на шляху відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, що допоможе державі вийти з кризи та залучити інвестиції від інших міжнародних фінансових інституцій.
Дипломат висловив глибоке переконання в тому, що запорукою благополуччя України, її процвітання й економічної свободи є проведення системних реформ в енергетичному секторі. Окрім того, він висловив готовність "зміцнювати бізнес-складову" українсько-американських відносин. У цьому контексті представник Держдепу привітав наміри нового керівництва щодо спрощення бюрократичних процедур та зниження податків.
Особливий наголос американський дипломат зробив на необхідності поглиблювати двосторонню співпрацю у сфері безпеки й оборони та продовжувати діалог у рамках Комісії Україна-НАТО.
Деніел Рассел підкреслив, що з приходом до влади нового українського керівництва, обидві сторони отримали нагоду "подвоїти свої зусилля", аби досягти амбітних цілей у відносинах США та України.
|