НОВИНИ

19.03.2010 | Ізраїль закликає "квартет" підтримати відновлення палестино-ізраїльських переговорів
За матеріалами - Korespondent

Підтримка відновлення ізраїльсько-палестинського діалогу стала б гарним результатом міністерського засідання "квартету", яке відбудеться в п'ятницю в Москві. Про це заявила посол Ізраїлю в РФ Анна Азарі.





 


При цьому вона висловила думку, що "міжнародні посередники (РФ, США, ЄС та ООН) недооцінили ті кроки, які Ізраїль за останні місяці зробив для поліпшення життя палестинців".


"Я думаю, що посередницька роль" квартету "велика. Але, розумієте, посередники є посередники, а мир стає можливим завдяки тому, що самі конфліктуючі сторони говорять одне з одним. Цей процес припинився. Будемо сподіватися, що" квартет "зможе покласти край паузі, яка виникла ", - сказала Азарі.


"Підтримка відновлення переговорів, навіть якщо вони відбудуться через посередника, буде хорошим результатом", - наголосила посол.


Азарі зауважила, що зараз головним чином Ізраїль піддається критиці з боку міжнародних посередників. "А тим часом нинішній уряд Ізраїлю зробило великі кроки до світу, ніж його попередники", - сказала дипломат.


Вона нагадала, що ще в червні минулого року, вступивши на посаду прем'єр-міністра, Біньямін Нетаньяху закликав Палестинську автономію почати переговори з метою реалізації ідеї двох суверенних держав для двох народів - єврейського та палестинського, що живуть пліч-о-пліч у мирі та безпеці. "Міжнародне співтовариство з схваленням сприйняло цей крок. Палестинці відповіли відмовою і погрозами відновити" опір ", - сказала вона.


"Потім з боку Ізраїлю пішли й десятимісячний мораторій на будівництво на спірних територіях, і готовність до діалогу, та зняття багатьох блок-постів, і сприяння гуманітарними програмами для населення Палестинської автономії. Вжиті заходи призвели до зростання палестинської економіки на Західному березі річки Йордан - більше 8% за рік, і це в умовах глобальної кризи ", - повідомила Азарі.


"Але чомусь дійсно всі стрілки переводять виключно на нас, хоча палестинська сторона здійснює чимало провокаційних дій", - підкреслила посол.


"А нам здається, що було б бажано, залишивши в стороні всі дрібні проблеми, повернутися за стіл переговорів. Нехай навіть і через посередника", - сказала Азарі.


Вона наголосила, що Ізраїль "відкидає заяву" квартету "з осудом поселенської діяльності, бо не бачить причин для такого осуду".


У той же час, за її словами, Ізраїль не ставить під сумнів посередницьку роль "квартету".


"Нам здається, що у нас і членів" квартету "одна й та сама мета - повернути мирний процес в активну фазу і відновити переговори", - сказала вона.


Нагадаємо, тиждень тому палестинці дали згоду повернутися за стіл переговорів, але переглянули свою позицію, коли Ізраїль анонсував зведення 1,6 тисячі "одиниць житла" в східній, частині Єрусалиму.


15 березня, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху відмовився обмежувати будівництво у спірних районах Єрусалиму, незважаючи на шкоду для відносин з США і мирного процесу з палестинцями. "Будівництво в Єрусалимі продовжиться, як це було останні 42 роки (з арабо-ізраїльської війни 1967 року)", - наводить інтернет-сайт новин Уай-нет слова Нетаньяху, яки виступив на засіданні парламентської фракції правлячої партії Лікуд.


Палестинська влада виключила можливість відновлення мирних переговорів з Ізраїлем, поки той не відмовиться від поселенської будівництва на окупованих територіях.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8414. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект