НОВИНИ

27.12.2004 | Захід перевірить Януковича-опозиціонера – а поки не визнає Медведчука
Джерело - Українська правда

Німеччина підтримуватиме демократичну опозицію до президента Віктора Ющенка, але спочатку вона має переконатися в цьому.

Про це сказав "Німецькій хвилі" Йоганнес Пфлуґ, голова робочої групи зі зв’язків з СНД фракції соціал-демократів у Бундестазі.

На питання, чи підтримуватиме Німеччина опозиціонера Віктора Януковича, Пфлуґ зазначив: "Якщо в Україні буде створено демократичну опозицію, то ми підтримуватимемо контакти також з демократичною опозицією".

"Але спочатку ми хотіли б уважно вивчити, як працює ця опозиція, хто за нею стоїть, які методи в своїй роботі використовують її представники".

"Це для нас найважливіші передумови. Медведчук, наприклад, постійно стверджує, що він соціал-демократ. Однак німецькі соціал-демократи досі не визнали, що він стоїть саме на таких позиціях", - зазначив Пфлуг.

"Співпраця з олігархами може бути дещо проблематичною", - додав він. "Дехто з них спробував так би мовити натягти на себе демократичний одяг, видаючи себе за прихильника ринкової економіки".

Пфлуг також висловився за те, що після перемоги Ющенка Євросоюзу варто заявити про перспективу членства України в ЄС, хоча починати переговори про це ще рано.

"Це абсолютно правильно", - заявив щодо того, чи варто ЄС говорити про членство України.

За його словами, поки варто розвивати "привілейоване партнерство" України з ЄС: "Митний союз, співпраця в сфері внутрішньої та зовнішньої безпеки, спрощення візового режиму, наукова співпраця, молодіжний обмін на кшталт того, що сьогодні відбувається між Німеччиною та Францією. Все це можливо також і з Україною".

"В минулому ЄС приділяв Україні занадто мало уваги або мовчки погоджувався з тим, що Україна належить до зони впливу Росії. Така позиція була неправильною", - додав Пфлуг.

Політолог з Берліну Александер Отт у свою чергу сказав, що європейські політики не мають єдиної думки щодо шансів України інтегруватися в Євросоюз.

"Україна повинна пройти довгий шлях, повинні минути роки, поки Україна наблизиться до членства в ЄС. Але є, наприклад, асоційоване членство. Україна могла б вже незабаром підписати з Брюсселем договір про асоціацію".

"Після "помаранчевої революції" погляд європейських політиків на Україну радикально змінився. Раніше вона виглядала з Брюсселя чи Страсбурга досить непривабливою. Раніше коли вони й дивилися на схід, то бачили лише Росію. Тепер вже Україна перебуває у фокусі уваги".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект