4 березня Фінляндія і Швеція провели у Гельсінкі семінар „Нова Стратегічна концепція НАТО – комплексний підхід до врегулювання криз” для обговорення шляхів вдосконалення співпраці між НАТО та іншими міжнародними дійовими особами в сфері врегулювання криз.
На конференції вивчатимуться майбутні завдання у сфері врегулювання криз, а також роль НАТО і її взаємодія з іншими міжнародними дійовими особами, такими як Європейський Союз. Засідання зосереджуються на світовому порядку, що змінюється, ролі Європейського Союзу, яка посилюється в сфері політики безпеки та врегулювання криз, на тому, як розвивати можливості завдяки об’єднанню дійових осіб і як досягати успіху під час проведення майбутніх операцій з врегулювання криз.
“Логіка комплексного підходу приваблива, але його втілення залишається нелегким, – сказав Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у своїй вступній промові. – Кожен гравець діє у своїх вузьких межах і застосовує свої методи роботи. Сукупний вплив наших зусиль залишається набагато меншим, ніж він міг би бути”.
Він описав три кроки, які, на його думку, необхідні для ефективного підходу: нове усвідомлення необхідності кращої співпраці між цивільними і військовими, розбудова тіснішої співпраці між усіма основними інституціями і НУО на усіх рівнях, активізація зв’язків НАТО з навколишнім світом.
“Нам потрібно бачити один в одному незамінних партнерів, а не конкурентів, – сказав пан Расмуссен. – На прикладі нашої нещодавньої операції в Марджа [Афганістан] видно, що ми досягаємо кращих і більш тривалих результатів, коли військові і цивільні працюють разом з самого початку і за єдиним планом”.
Серед основних доповідачів на заході були також президент Фінляндії Тар’я Халонен, колишній президент Фінляндії Мартті Ахтіссарі, міністри закордонних справ і оборони Фінляндії Олександр Стубб і Юрі Гакаміес, шведський міністр закордонних справ Карл Більдт, віце-голова групи експертів НАТО Єрун ван дер Веер і Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО з питань трансформації Стефан Абріал.
На додаток до організації семінару Фінляндія і Швеція презентували групі експертів у письмовій формі думки щодо ролі НАТО у врегулюванні криз, співпраці між НАТО і ЄС та співпраці північних країн.
|