Хода профспілок в Афінах закінчилася масовими заворушеннями. У них взяли участь більш ніж тисяча демонстрантів.
АР
Активісти висловлювали своє невдоволення заходами влади, спрямованими на скорочення дефіциту бюджету країни. Щоб взяти ситуацію під контроль - поліції довелося застосувати силу.
"Ми не будемо платити за кризу. Скасуйте заходи!" - слоган грецьких профспілок цієї ночі лунав в Афінах особливо голосно. Дві тисячі демонстрантів організували ходу до парламенту. Розгнівані службовці держсектора, які за рішенням влади позбулися преміальних і святкових виплат, перетворили центр грецької столиці в зону бойових дій. Вони підпалювали сміттєві баки і покришки, а правоохоронців, що прибули на місце, негайно закидали пляшками і камінням. Поліція була змушена застосувати палиці, сльозоточивий газ і світлошумові гранати.
Протести почалися ще вдень. На вулиці Афін вийшли профспілки вчителів. Через деякий час до них приєдналися студенти і прості мешканці. Поєднувало їх одне - небажання платити зі своєї кишені за економічні помилки минулих років.
Заходи грецького уряду, спрямовані на скорочення дефіциту бюджету на чотири відсотки цього року, заслужили похвалу в Євросоюзі, проте їх зустріли в штики місцеві мешканці.
У країні почалося вимкнення електрики. 48-годинний страйк оголосили співробітники державної служби електроенергії.
"Відключення неминучі через 48-годинний страйк, який розпочали сьогодні працівники DEI. Генеруючі потужності та імпорт енергії недостатні для того, щоб повністю покрити передбачений попит", - йдеться в повідомленні Грецької Державної служби електроенергії (DEI).
Вимкнення проводилися протягом трьох годин увечері, коли споживання досягає пікових значень, повідомляє компанія. У багатьох районах країни електрику вимикали на годину.
Одинадцять електростанцій по всій Греції беруть участь у страйку проти стабілізаційних заходів уряду, який у боротьбі з безпрецедентною економічною кризою знизив державні витрати та урізав доходи держслужбовців. Тим часом, зарплати і пенсії в DEI вищі від середніх по Греції приблизно на третину.
Компанія просить мешканців вживати заходів обережності, щоб відключення не завдали шкоди. Так, пропонується не користуватися ліфтами, які можуть застрягти між поверхами через вимкнення електрики. Громадян також просять вимкнути з розетки прилади, яким можуть пошкодити перепади електрики.
"Обмежуючи себе у споживанні енергії до мінімально необхідного рівня і не використовуючи прилади, які споживають багато електрики, ви допомагаєте скороченню відключень", - говориться в заяві компанії. Очікується, що вимкнення триватимуть і в середу.
Також очікується, що в середу на вулиці вийдуть таксисти і власники бензоколонок.
Своє невдоволення висловлює і впливова Еладська православна церква. Тепер їй доведеться платити 20-відсотковий податок на доходи від своєї нерухомості. Правда, у цього рішення знайшлося чимало прихильників.
Демонстрації і марші протесту в Афінах та інших містах Греції відбуваються в рамках другого за останній місяць загальнонаціонального страйку протесту, в якому взяли участь близько 2,5 мільйона осіб. Це складає майже половину від усього працездатного населення країни.
Тим часом, в міністерстві фінансів країни намагаються заспокоїти мешканців. Чиновники кажуть, що вжиті заходи вже почали давати свої плоди. Незважаючи на це, профспілки обіцяють нові акції протесту і наполягають на тому, що політичний і економічний успіх не повинен досягатися ціною благополуччя мешканців.
|