НОВИНИ

27.12.2004 | Західна преса каже про поразку Путіна. Клінтон просить Буша допомогти Україні
Джерело - Українська правда

У понеділок провідні західні газети вийшли з матеріалами про вибори в Україні.

Так, лондонська Times вміщує матеріал з назвою "Путін постає перед приниженням, тоді як Україна перекидається до Заходу", повідомляє BBC.

"Результат українських виборів, згідно з кількома опитуваннями виборців на виході з виборчих дільниць, відобразив драматичну геополітичну зміну напрямку у цій колишній радянській республіці, яку прокладено такою собі начинкою бутерброда між Європейським Союзом та дедалі більш самовпевненою Росією", йдеться в статті.

Times додає, що перемога Віктора Ющенка репрезентуватиме принизливу поразку для президента Росії Путіна, який підтримував у перших двох турах українських президентських виборів Віктора Януковича.

***

В той же час Financial Times вміщує кілька матеріалів, що стосуються України. Одним з них у рубриці "Коментар" є стаття дружини колишнього президента США Гіларі Клінтон.

Стаття Клінтон, яку було обрано до сенату Сполучених Штатів 2000 року і яка працює у сенатському комітеті збройних сил та у комісії з безпеки та співробітництва у Європі зветься "Америка мусить підтримати боротьбу України за демократію".

Відмова укранців прийняти результати явно сфальсифікованих виборів позначає поворотний момент у розвитку України як громадянського суспільства, вважає Клінтон.

У разі, як і очікується, вибори в Україні були чесними і справедливими цьгого разу, Сполучені Штати мусять негайно дослідити налаштованість та бажання нового українського уряду приєднатися до Північно-атлантичного альянсу. США також мусять погодитись надати Україні допомогу з тим аби консолідувати демократичні процеси та економічні реформи, йдеться у статті.

Якщо новообраний президент України продемонструє налаштованість на поглиблення демократії і бажання зміцнити стосунки з НАТО та Сполученими Штатами, президент США Джордж Буш має розглянути можливість негайного запрошення нового президента України з державним візитом до Вашінґтона, вважає автор.

Гіларі Клінтон додає, що вже написала листа президентові Бушу з тим аби викласти всі ці моменти і пояснити необхідність подібних кроків.

***

The Guardian вміщує матеріал про вибори в Україні на першій шпальті. Часопис зокрема зазначає, що перемога прозахідного кандидата Ющенка на президентських виборах в Україні стане потужним ударом на закордонну політику російського президента, який підтримував Януковича.

Ліберальний російський депутат парламенту тієї країни Борис Нємцов, вбраний у помаранчевий шалик, заявив, що байдуже хто здобуде перемогу зараз, головне це те, що Україна вже демократична держава. Народ України показав, що він сильніший за корупцію та фальсифікації.

Російський політик заявив, що вплив української кризи буде відчуватися у Росії. Путін у шоковому стані. На думку Нємцова, Україна показала, що слов'янська країна може бути демократією. Відтак у цьому плані Україна стала першопрохідцем, зазначає Guardian.
 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект