НОВИНИ

16.03.2010 | Рятівний пакет для Греції - європейські міністри домовилися
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після п'ятигодинної зустрічі міністрів фінансів країн єврозони, що відбувалася в Брюсселі, в понеділок пізно ввечері до журналістів нарешті вийшов голова єврогрупи Жан-Клод Юнкер. Він лаконічно заявив: «Греції нададуть допомогу, якщо вона її потребуватиме».

 

 


План передбачає можливість білатеральної підтримки Афін з боку країн валютного союзу. «Всі члени єврозони долучаться до такого колективного напруження сил», - запевнив Юнкер, який одночасно є прем'єр-міністром і міністром фінансів Люксембургу. За його словами, всі пропозиції повністю відповідають угоді Євросоюзу, яка забороняє одним країнам брати на себе борги інших держав.


Тепер слово за державними лідерами


Остаточне рішення стосовно допомоги для Греції мають ухвалити державні й урядові лідери країн Європейського союзу. Наступна така можливість – під час саміту 25-26 березня. Але ще важко сказати, чи справді нею скористаються, оскільки, як зауважив Юнкер, ще потрібно з'ясувати низку технічних деталей.


Саме про деталі рятівного плану, як, наприклад, обсяг фінансової допомоги, прем'єр-міністр Люксембургу говорити не став. Ще раніше просочилася інформація, що дискусія начебто ведеться навколо 20-25 мільярдів євро. Таку суму Греція потребуватиме в травні, аби профінансувати обслуговування боргів, які сягають 300 мільярдів євро.


Допомога може не знадобитися


Голова єврогрупи ще раз повторив свій прогноз, що Греція можливо взагалі не скористається рятівним пакетом, оскільки спрацюють її амбітні плани, спрямовані на заощадження державних фінансів. «Мені здається, що нам цей інструмент буде не потрібен, оскільки заходи грецького уряду переконують, і фінансові ринки теж мають повірити в них», - сказав Юнкер. Справді, Греція поки що не зверталася з проханням про надання їй фінансової допомоги.


Міністри фінансів країн єврозони у своїй письмовій заяві схвально відгукнулися про заходи, які уряд в Афінах удосконалив під тиском ЄС на початку березня. Кабінет міністрів Греції сподівається ще цього року за рахунок скорочення зарплат для державних службовців і підвищення податків зменшити державний дефіцит із 12,7 відсотка до 8,7 відсотка.


«Корінь проблеми»


 



Під час вечірнього засідання в Брюсселi міністри фінансів говорили й про шляхи зменшення різниці в конкурентоздатності окремих країн, які входять до єврозони. Це і є саме тією проблемою, з якою зіткнулися деякі народні господарства під час економічної кризи. Комісар ЄС з економічних питань Оллі Рен запропонував країнам, які мають проблеми з експортом, як Греція, сприяти його розвитку шляхом зменшення витрат на зарплати й нижчих цін. Країни із занадто великим обсягом експорту, як Німеччина, натомість, на думку Рена, повинні провести реформи задля пожвавлення попиту на внутрішньому ринку.


   


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект