НОВИНИ

16.03.2010 | Час для введення санкцій проти Ірану прийшов - канцлер ФРН
Джерело - УКРІНФОРМ

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає нині доцільним введення конкретних санкцій проти Ірану, який не йде на поступки міжнародній спільноті у питанні своєї ядерної програми. "Зараз ми прийшли до того моменту, коли потрібно ввести санкції проти Ірану", - заявила глава німецького уряду в Берліні, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу у ФРН.







"Іран принципово продовжує відхиляти всі наші конструктивні пропозиції", - зазначила Ангела Меркель. Канцлер дала зрозуміти, що міжнародна спільнота не допустить появи ядерної зброї в руках Тегерана.


Актуальна доповідь МАГАТЕ підтверджує той факт, що Іран уже збагатив невелику кількість урану до 20-відсоткового рівня, при тому, що досі цей показник не перевищував 3,5 відсотка. Фахівці переконані, що це є свідченням можливого здійснення в Ірані негласної діяльності, пов'язаної з розробкою ядерного боєзаряду для ракети.


Рада Безпеки ООН уже тричі вводила санкції проти Ірану, вимагаючи від його влади припинення діяльності зі збагачення урану і проектів, пов'язаних із важкою водою, які можуть призвести до появи в Ірані збройового плутонію. У жовтні минулого року було заявлено про укладення договору, за яким Іран зможе відправляти близько 70 відсотків свого низькозбагаченого урану до Росії і Франції, де він перероблятиметься в ядерне паливо для дослідницького реактора. Проте в січні після численної тяганини Тегеран заявив керівництву МАГАТЕ, що не приймає умов угоди, і продовжив роботи зі збагачення.


Сполучені Штати за підтримки Великої Британії і Франції після цього стали наполягати в Раді Безпеки ООН на прийнятті нової серії санкцій. Росія також закликає Іран до виконання взятих раніше зобов'язань. При цьому Китай - ще один постійний член Ради Безпеки, який, як і згадані чотири має правом вето на будь-які рішення цієї організації - вважає, що тиску та введення санкцій не є кардинальним методом вирішення ядерної проблеми Ірану.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект