НОВИНИ

12.03.2010 | Чи відповідає інтересам України вступ до НАТО? (опитування)
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Більшість українських експертів вважає, що вступ України до НАТО загалом відповідає національним інтересам країни.


Про це свідчать передані інформаційній агенції "УНІАН" результати експертного опитування, проведеного Центром Разумкова.


Зокрема, «так» відповіли 43,1% опитаних, «скоріше так» - 32,1%. Відповіді «ні» і «скоріше ні» обрали 7,3% і 10,1% відповідно.


На думку абсолютної більшості (80,7%) українських експертів, слід, не форсуючи процес вступу до НАТО, зосередитися на ефективному виконанні річних національних програм, поглиблювати співробітництво з Альянсом, проводити відповідну інформаційну кампанію. У свою чергу 4,6% респондентів вважають за необхідне активізувати переговорний процес щодо вступу України до НАТО. 3,7% підтримують ідею скорочення співробітництва з Альянсом, а 6,4% переконані у тому, що Україні слід відмовитися від вступу до НАТО.


Коментуючи результати дослідження, директор міжнародних програм Центру Разумкова Михайло Пашков зазначив, що експерти, загалом підтримуючи ідею приєднання країни до НАТО, усвідомлюють, що вступ до цієї організації не на порядку денному відносин Україна-НАТО, через очевидну неготовність обох сторін.


Експертне опитування було проведено Центром Разумкова 8-19 лютого 2010 року. Опитано 109 експертів – народних депутатів України, представників центральних і регіональних органів виконавчої влади, державних і неурядових дослідницьких структур у Києві та регіонах України, ЗМІ.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект