НОВИНИ

12.03.2010 | Нова коаліція вигідна тим, хто наживається на справжніх підприємцях в Україні – британський експерт
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Хоча нова коаліція в Україні має назву «Стабільність і реформи», вона навряд чи зможе принести державі справжні перетворення, а стабільність буде в першу чергу стосуватися інтересів частини бізнес-кіл. Таку думку у розмові з Радіо Свобода висловив керівник програм з питань Росії та Євразії у Королівському інституті міжнародних відносин у Лондоні Джеймс Шерр.


– Прогноз гірший ніж міг би бути. Якби Янукович зумів створити широку коаліцію за участі більшості представників фракції НУНС, то становище було би зовсім іншим. Ясно, що це було дуже важко, адже у цій фракції конкуруючі групи з різними вимогами, і коли ви домовитеся з одними, то інші відразу ж протестують. Заради стабільності Янукович обрав інший варіант, який матиме наступні наслідки. За кулісами це коаліція представників менш конкурентноспроможних представників ділових кіл України, які не вітають глобалізацію, які хочуть продовження протекціонізму. Це також гарна коаліція для представників тих газових інтересів, які зацікавлені у збереженні субсидій, посередників на ринку. Вони не зацікавлені у тому, щоб щось робити, щоб подолати неефективне використання Україною енергії, яке сягає небезпечного рівня . Також це коаліція вельми обнадійлива для бюрократії, яка наживається на справжніх підприємцях. Зрештою, така коаліція посилить джерела впливу Росії на нову владу.


– У списку новопризначених урядовців можна побачити ім’я Сергія Тігіпка, який зайняв третє місце у першому турі президентських виборів. Чи є в нього шанси у кріслі віце-прем’єра, відповідального за економіку, виконати свої передвиборчі обіцянки щодо реформ?


– З огляду на характер коаліції, з огляду на те, що Андрій Клюєв є першим віце-прем’єром, а Юрій Бойко відповідає за ПЕК, то дивно, чому Сергій Тігіпко, якщо він зацікавлений у справжніх реформах, пішов на таку посаду. Вона виглядає як шлях до принаймні часткового провалу. Якщо ви в меншості у владі, і не можете робити того, що хочете, то це удар по кар’єрі, звісно, це коли ви справді хочете проводити реформи.


– Представники опозиції вважають, що спосіб створення нового уряду суперечить Конституції України, яка передбачає формування коаліції представниками фракцій, а не окремими депутатами. Чи можуть такі аргументи вплинути на те, як до легітимності нового уряду ставляться на Заході?


– Це залежатиме від розвитку подій в Україні. Безперечно, що це спірне рішення. Реакція на Заході буде змішаною. Багато хто нині хотів би бачити Януковича носієм стабільності, людиною, яка бере на себе зобов’язання і їх виконує. Якщо Конституційний Суд України здивує нас і підтвердить своє попереднє рішення щодо правил формування коаліції, то Захід зверне на це увагу. Водночас, зрозуміло, що Венеціанська комісія відреагує миттєво, адже цей крок повністю суперечить критеріям Ради Європи щодо легітимності дій парламенту.


– Ви є фахівцем в галузі безпеки. Чого варто очікувати від Михайла Єжеля як нового міністра оборони?


– Пан Єжель викликав високу повагу як командувач військово-морських сил України. Питання Чорноморського флоту Росії, яке є передовсім політичним, важливе і у військовому плані. Це стосується і з’ясування тіньових схем, його ролі в українській економіці, організованій злочинності, далеко недобросердечної розвідувальної діяльності. Пан Єжель, безперечно, має досвід щодо цих проблем, але як він скористається цим досвідом – ще відкрите питання. Варто звернути увагу на те, що Сергій Наришкін, голова адміністрації президента Росії, закликав пана Януковича за 12 днів до його інавгурації, щоб Україна згорнула свої відносини в галузі розвідки з державами НАТО і відновила присутність ФСБ в Криму.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект