НОВИНИ

12.03.2010 | Держдепартамент США представив звіт щодо ситуації з дотриманням прав людини у світі в 2009 році
Джерело - УКРІФОРМ

У світі залишається чимало урядів та режимів, що грубо й систематично порушують права людини. Про це йдеться у черговому щорічному звіті "2009 Country Reports on Human Rights Practices", підготовленому Державним департаментом США.







Документ на прес-конференції представила глава американського зовнішньополітичного відомства Хілларі Клінтон. "Права людини - річ універсальна, однак діють вони локально. Саме тому ми маємо намір оцінювати усіх, у тому числі й самих себе, відповідно до тих самих стандартів", - пояснила вона.


Держдеп назвав три основні тренди, які визначають характер порушень прав людини в 2009 році. Перший з них - "тривожні дані" про кількість тортур, вбивств, які не розслідувалися належним чином, та інших випадків недотримання основних прав.


У документі особливий наголос зроблено на те, що у деяких країнах введено нові надзвичайно суворі обмеження на існування неурядових організацій. За словами заступника Державного секретаря з питань демократії, прав людини та праці Майкла Поснера, з 2008 року 25 держав запровадили додаткові перепони й усіляко перешкоджають реєстрації, вільній діяльності та отриманню ними закордонних коштів. Активісти таких рухів та організацій нерідко ставали жертвами грубого поводження, та помирали насильницькою смертю. Серед них чимало журналістів традиційних медіа та Інтернет-видань.


Іще однією проблемою, яка порушується у звіті, стало "продовження та посилення" дискримінації членів релігійних груп, етнічних меншин, у деяких країнах - ще й жінок, які "не мають доступу до політичної влади, аби захистити свої інтереси".


Серед держав, де ситуація заслуговує на особливу увагу й критику згадали Іран, Афганістан, Демократичну Республіку Конго, Судан, Пакистан, Кубу, Північну Корею та ряд інших. Двічі було названо і Російську Федерацію - йшлося про численні порушення прав людини у зонах конфлікту та обмеження свободи слова, зборів і об'єднань. У цьому контексті зазначається, що президентські вибори 2008 року не були "ні прозорими, ні вільними". У документі звертається увага на численні випадки "прямого й опосередкованого" урядового втручання в регіональні та місцеві вибори.


Звіт вказує на випадки свавілля правоохоронних органів, які дозволяють собі діяти насильницькими методами та утримають підозрюваних в неприйнятних для цього умовах. Проблема корупції в РФ - надзвичайно глибока, особливо - у судовій системі. До того ж - почастішали випадки проведення обшуків без відповідних на те санкцій. Протягом року було вбито 8 журналістів, лише в одному із цих випадків влада знайшла винуватця.


Досить низьку оцінку щодо дотримання прав людини одержала й білоруська влада. Президент Лукашенко безпосередньо контролює усі органи влади та державні установи з 1994 року. Парламентські вибори 2008 року не стали виключенням і не відповідали жодним міжнародним стандартам. Продовжує надходити інформація про арешти й переслідування через політичні переконання та внаслідок критики на адресу влади.


Натомість, у документі відзначається суттєвий прогрес з дотриманням прав людини в Україні. Усі вибори, що останнім часом проводилися в державі, були визнані вільними, прозорими й відкритими. Влада дійсно поважає законодавчо закріплені права на свободу слова, преси й зборів. Журналісти, як і пересічні громадяни, можуть публічно критикувати владу.


В країні вільно працюють неурядові організації, діють опозиційні рухи, при цьому не було жодного повідомлення про політично вмотивовані зникнення людей чи вбивства.


Попри значні успіхи, залишаються не вирішеними проблеми щодо перевищення правоохоронцями повноважень у місцях попереднього утримання підозрюваних. До того ж - умови в таких закладах все ще далекі від прийнятних. Не є рідкістю випадки антисемітизму та расової й етнічної нетерпимості. Надзвичайно актуальними є проблеми торгівлі людьми й корупції у всіх сферах життєдіяльності суспільства, йдеться у документі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1934. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект