НОВИНИ

12.03.2010 | Аби наблизити вступ до ЄС, Україна має зосередитись на економічних реформах - експерти
За матеріалами - УКРІНФОРМ

 Україна може наблизити термін вступу до Європейського Союзу лише шляхом реалізації в країні економічних реформ. На такій думці зійшлись під час "круглого столу" в Київському інституті проблем управління ім. Горшеніна ряд вітчизняних та міжнародних еспретів: міністр закордонних справ України у 1990-1994, 2000-2003рр. Анатолій Зленко, глава постійного представництва України при ЄС у 2000-2007рр. Роман Шпек, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот та заступник Посла і радник-посланник Посольства Польщі в нашій державі Лєшек Шерепека.







На початку обговорення Р.Шпек нагадав, що відповідно до ст. 47 Угоди про утворення Європейського Союзу та статей 55 і 57 Лісабонської угоди, кожна європейська держава, яка поділяє європейські цінності, має право на членство в ЄС.


Водночас він додав, що українська влада останнім часом надто зациклилася на згаданих статтях міжнародних документів і забула, що в них іще йдеться про обов`язкову відповідність країни таким критеріям, як високий рівень економіки, демократія, існування громадянського суспільства тощо. "В Україні є свобода слова, але немає демократії, яка передбачає силу закону", - зауважив Р.Шпек.


Крім того, аби вступити до ЄС, необхідно адаптувати понад 80 тисяч сторінок вітчизняного законодавства, наголосив він. При цьому потрібно враховувати, що наша держава є країною перехідного періоду, й змінювати законодавство потрібно таким чином, щоб воно стимулювало економічні реформи і розвиток.


"Слабких партнерів не будуть брати. ЄС не є лише політичним об'єднанням, туди просто за симпатії чи потреби не беруть. Якщо ти не відповідаєш вимогам - з тобою і далі матимуть поважні стосунки, але вони не переростуть в членство", - зауважив колишній представник України в ЄС. Він порадив українцям не чекати месію, який приведе їх в ЄС, а покладатись на себе і бути вимогливими до влади.


Підтримав колегу і екс-міністр закордонних справ: "Евроінтеграція - це не лише зовнішня політика. Те, що відбувається в середині країни, це одне з головних гальм, яке стримує наші євроінтеграційні процеси", - сказав дипломат, натякаючи на політичні чвари вітчизняних політиків.


Він додав, що наша євроінтеграція залежатиме від професійності представників зовнішньополітичного та економічного блоків новосформованого уряду. При цьому він позитивно відгукнувся про нового очільника МЗС Костянтина Грищенка, але висловив побоювання стосовно професійності новопризначеного міністра економіки - Василя Цушка.


У свою чергу Л. Шерепека відзначив, що Польща позитивно оцінює перші кроки Віктора Януковича на посаді президента, однак не схвалює відтермінування на рік набрання чинності антикорупційного пакету законів. "Ці рішення не допомагають інтеграції до ЄС", - сказав представник польського посольства.


Він також зауважив, що Україна має прагнути не так до інтеграції в ЄС, як до підвищення рівня життя населення."Це організація, якої в майбутньому може не стати, тому що світ міняється, і вона може трансформуватися в іншу організацію. Але головне, щоб рівень життя в країні був високим", - вважає Л. Шерепека.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект