НОВИНИ

10.03.2010 | В дипломатичній сфері ЄС розгортається боротьба за владу
Джерело - Європейський простір

Чільний дипломат Євроcоюзу Кетрін Ештон у середу виголосить перед Європарламентом свою зовнішньополітичну програму. Вона окремо зупиниться на відносинах з Україною, балканськими країнами та Іраном.


 


Як очікується, Ештон докладно розповість про свої зовнішньополітичні плани. Ключовими моментами доповіді перед європарламентарями у Страсбурзі стануть Україна, Балкани, Іран та Близький Схід, а також ініціатива створення нової Європейської дипломатичної служби.


Британку Кетрін Ештон обрали на посаду верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки в грудні 2009-го. З того часу довкола неї не вщухають дебати, спочатку - щодо недостатньої компетентності, а потім щодо обсягу її повноважень.


Минулого уїк-енду в іспанській Кордобі ...


Під час минулого уїк-енду Ештон почала боротися з критикою на свою адресу. Виступивши на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС в іспанській Кордобі, вона виклала концепцію майбутньої Європейської дипломатичної служби. Її плани, як зазначають численні ЗМІ, отримали широку підтримку.


В дипломатичній сфері ЄС розгортається боротьба за владу. Головні дійові особи -Єврокомісія в особі її президента Жозе Мануеля Баррозу, Верховний представник та віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон, а також дипломатичні відомства держав ЄС.


Завуальований конфлікт спричинила реформа європейської спільноти, або так звана Лісабонська угода, яка набула чинності кілька місяців тому. Вона передбачає серйозний перерозподіл функцій різних європейських інституцій. Так, за Лісабонською угодою, по суті "міністром закордонних справ ЄС" стає верховний представник з питань зовнішньої політики та політики безпеки (нині це Кетрін Ештон). Йому відводиться ключова роль в проведенні зовнішньої політики всієї спільноти. Більше того - глави МЗС вже не беруть обов’язкову участь в самітах ЄС.


Німеччина: їхати до Києва було правильним рішенням


В цій боротьбі за вплив репутацію Ештон, як це не дивно, ледь не підірвав її візит до Києва 25 лютого. Франція піддала її критиці за те, що вона поїхала на інавгурацію українського президента, а не на саміт міністрів оборони ЄС, що тривав у цей же день. В цьому зв’язку міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервеллє підтримав Ештон. «Поїхати до України було правильним рішенням. Це я заявляю з усією відповідальністю»,- сказав Вестервеллє.


«Найближчий місяць має стати великим тестом на її дієздатність»,- сказав один з європейських дипломатів. Наступного тижня Ештон відвідає Ізраїль, Західний Берег Річки Йордан, Єгипет, Сирію та Йорданію. Цим має бути надано імпульс близькосхідному врегулюванню з боку ЄС. Ізраїль та Палестинська Автономія ось-ось розпочнуть непрямі переговори за посередництва Сполучених Штатів.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3150. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект