НОВИНИ

03.03.2010 | Франція попри критику продасть Росії кораблі, але переконала Медведєва щодо Ірану
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Росії Дмитро Медведєв нині перебуває у Франції з першим державним візитом. Зустрічі стосуються насамперед трьох питань. Перше – Європа намагається заручитися підтримкою Москви для припинення іранської ядерної програми. Друге – французи хочуть отримати частку в реалізації газпромівського газогону «Північний потік». І, нарешті, – угода щодо продажу росіянам французьких військових кораблів типу «Містраль». Останній пункт дуже непокоїть США, країни Балтії та Грузію.


 



Французький лідер Ніколя Саркозі, попри критику з боку деяких країн НАТО, таки повідомив, що візит Дмитра Медведєва започаткував переговори щодо продажу Росії 4 військових кораблів, найсучасніших ударних десантних вертольотоносців, здатних перевозити бронетехніку та гелікоптери.


«Франція та Росія сьогодні розпочали переговори щодо чотирьох кораблів «Містраль», – повідомив президент Франції. – Якраз в інтересах Європи не повертатися до того надзвичайно складного періоду, яким були часи «холодної війни».


Два кораблі виготовлять у Франції і, додає Саркозі, вони не матимуть військового спорядження. Інші два, кожен вантажопідйомністю в 21 тисячу тонн, побудують на російських кораблебудівних заводах під керівництвом французьких фахівців. Вартість одного такого корабля – від 400 до 500 мільйонів євро.


На критику, що лунає з цього приводу зі Сполучених Штатів, країн Балтії та Грузії французький президент заявив: «Ми не можемо зранку працювати з росіянами щодо Ірану та Близького Сходу, а ввечері казати, що ми їм не довіряємо».


Коли діалог із Іраном припиниться, слід перейти до санкцій – Медведєв


Стосовно Ірану Європейський Союз виступає за запровадження санкцій через те, що Тегеран не зупиняє здійснення своєї ядерної програми. Проте Росія дотепер була проти. На переговорах у Парижі Ніколя Саркозі та Дмитро Медведєв дійшли згоди: росіяни нарешті не заперечують проти штрафних санкцій.


«Ці санкції мають бути добре зважені та розумні, – зауважив при цьому лідер Росії. – Вони не повинні бути націлені на громадян. Санкції слід застосувати, коли продовження діалогу стане неможливим. Саме тому ми обговорюємо різні ініціативи та готові до дискусій із цього питання з нашими партнерами. Зважаючи на те, що звичайно, було б добре (взагалі) уникнути санкцій».


Протягом його візиту до Франції сторони також домовилися про те, що французька компанія GDF Suez приєднається до акціонерів російського проекту газогону «Північний потік». Проте ця ініціатива побудови нового російського газогону, що має пролягти дном Бартійського моря, також має чимало супротивників усередині Євросоюзу.


Зокрема, Польща та країни Балтії критикують «Північний потік», бо вважають, що Кремль таким чином отримає додаткові важелі тиску на своїх найближчих сусідів. Але ці застереження у Парижі також не почули.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8770. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект