НОВИНИ

03.03.2010 | Санкції проти Ірану: РБ ООН не готова до обговорення. Канада наполягає
Джерело - Korespondent

Рада безпеки ООН поки не готова обговорювати санкції проти Ірану, але не виключає можливості появи цієї теми на порядку Радбезу протягом найближчого місяця.



 




Про це заявив у вівторок голова РБ в березні, постійний представник Габону Деніс Данг Ревака на прес-конференції в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.


"Ми думаємо, що це питання (про нові санкції проти Ірану) може опинитися у фокусі уваги Ради безпеки в березні, але зараз ми поки не готові його обговорювати. Ми чекаємо, стежимо за процесом, чекаємо, коли прийде відповідний час для розгляду цього питання ", - сказав голова Ради безпеки.


Поки на четвер, 4 березня, за словами постпреда Габону, призначені консультації по роботі Комітету з санкцій відносно Ірану у відповідності до ухваленої в 2006-му році резолюції  РБ ООН 1737. Ці консультації не мають відношення до процесу вироблення нових санкцій, а стосуються лише виконання країнами-членами ООН резолюції 1737, яка забороняє поставки до Ірану ряду матеріалів, які можуть використовуватися у військовій ядерній та ракетній програмі. Голова Ради безпеки повідомив, що на консультаціях з доповіддю про виконання країнами цієї резолюції і про роботу комітету виступить її голова, постпред Японії Юкі Такасі.


Канада наполягає на необхідності нових санкцій проти Ірану


Тим часом, Канада, яка головує зараз в так званій "великій вісімці", має намір використовувати свій вплив для того, щоб домогтися запровадження нових санкцій проти Ірану. Про це повідомило міністерство закордонних справ Канади, наголосивши, що глава відомства Лоуренс Кеннон збирається обговорити це питання на зустрічі з колегами по "групі восьми" в кінці березня.


Вказівок працювати над санкціями щодо Ірану у делегації РФ немає


У свою чергу, постпред РФ при ООН Віталій Чуркін на прес-конференції у вівторок заявив, що постійне представництво РФ при ООН не отримувало жодних вказівок з Москви про початок роботи над новою резолюцією Ради безпеки ООН щодо Ірану.


У вівторок президент РФ Дмитро Медведєв заявив в Парижі, що "якщо не вийде (домовитися) ... Росія готова разом з іншими нашими партнерами розглядати питання про запровадження санкцій". За словами Медведєва, "санкції повинні бути виваженими і розумними, ці санкції не мають бути спрямовані проти цивільного населення і ці санкції мають знаменувати саму крайню форму, за рамками якої вже неможливий діалог".


"Поки я можу сказати, що це питання знаходиться в руках столиць, у нас немає вказівок про те, щоб тут в Нью-Йорку починати роботу над новою резолюцією. Але ми, зрозуміло, відчуваємо, що хмари тут над нами в Раді безпеки згущаються, і, звичайно, не хотілося б, щоб справа дійшла до дощу тут в Нью-Йорку. А краще, щоб Іран, зрештою, чітко сформулював свою позицію, причому таким чином, що дозволило б переговорним шляхом вирішувати як конкретну проблему тегеранського дослідницького реактора , так і загальну канву взаємин та діалогу між Іраном і "шісткою" та його взаємин з МАГАТЕ ", - сказав Чуркін.


***


Озвучене Тегераном на початку лютого 2010 рішення почати самостійне збагачення урану до 20%, щоб забезпечити паливом реактор в Тегерані, який виробляє медичні ізотопи, викликало негативну реакцію в світі, у тому числі в Росії. Експерти не виключають, що в світлі останніх кроків Тегерана позиції країн "шістки" посередників (РФ, США, КНР, Великобританія, Франція і Німеччина) щодо посилення санкцій відносно Ірану зблизяться. Так, після заяви іранського керівництва про отримання першої партії високозбагаченого ядерного палива Франція і США оголосили про намір вимагати введення нових санкцій ООН проти Ісламської Республіки.


Разом з тим, Китай, який володіє правом вето в РБ ООН, заявляє, що не схвалює ідею санкцій і виступає за продовження пошуку дипломатичного вирішення іранської ядерної проблеми.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект