НОВИНИ

23.12.2004 | Відносини з Росією в Україні формувалися клановою бригадою, заявляє Ющенко
ДжерелоProEUROPA

"Відносини з Росією в Україні формувалися клановою бригадою, а Росію це влаштувало. Це перекрутило наші відносини", - сказав Ющенко на прес-конференції для російських ЗМІ.


"Мені не подобається, що російська сторона веде агітацію за одного кандидата. Це приниження країни", - додав також Ющенко.


За словами Ющенка, тепер треба "не один місяць роботи", щоб відновити "емоції" попереднього співробітництва між Україною і Росією. Ющенко додав, що державним структурам буде простіше відновити рівень співпраці, ніж покращаться настрої людей щодо Росії.


"Якщо ми друзі, то треба забути Москву в плакатах Януковича… Я говорю не про себе – про мільйони людей, яких цим жестом було принижено".


Водночас Ющенко вважає, що всі непорозуміння з Росією треба залишити у минулому: "Проблеми минулого не можна брати у майбутнє, щоб вони гирями висіли на ногах наших дітей".


"Треба стояти на позиції Росія – стратегічний партнер України. Все інше – від лєшего".


На питання, що на Майдані під час помаранчевої революції було багато антипутінських гасел, Ющенко сказав: "А я помітив, що було багато російських прапорів".


"В "Нашій Україні" немає жодної партії, яка б виступала проти розвитку відносин між Україною і Росією", - додав Ющенко.


Водночас Ющенко навів і інший приклад: "Чому у Донецькій області немає жодного спільного підприємства з Росією? Тому що там, де іде мова про клан Януковича – там нічого не проростає!"


На питання про низький рівень підтримки у Донецькій області Ющенко сказав: "Яка може бути підтримка, якщо 365 днів до того Ющенка малюють як нациста у есесівській формі, що я закрою російські школи і церкви російського патріархату?"


"Это все чушь", - сказав Ющенко російською.


Ющенко підтвердив, що, найпевніше, перший візит здійснить до Росії. Він сказав, що обговорить долю ЄЕП і нагадав, що ратифікація цієї угоди парламентом проходила "під сукном".


"Складно говорити про угоди, які не бачив парламент. Такого роду договори повинні бути. Але та конфронтація, яка була при ратифікації ЄЕП – вона віддалила багато сторін", - додав він.


Ющенко також сказав, що перед своїм урядом поставить завдання у відносинах з Євросоюзом вийти на рівень набуття Україною асоційованого членства в ЄС.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект