НОВИНИ

23.12.2004 | Угорщина стала другою країною , яка ратифікувала Конституційний Договір ЄС
Джерело - Поступ

Угорський парламент ратифікував Європейську Конституцію. За ратифікацію документа, який має набути чинності з 1 листопада 2006 року, якщо його схвалять усі члени ЄС, у парламенті Угорщини проголосували 332 депутати, 12 висловилися проти та 44 утрималися. Тож Угорщина стала другою країною із членів ЄС, що затвердила європейську Конституцію. У листопаді цього року її ухвалила Литва.


Решта членів ЄС наразі не поспішає схвалювати Конституцію, -- передає BBC News. Референдуми мають відбутися у Франції та ще у восьми країнах-членах об'єднаної Європи. У решті країн питання про ухвалення Конституції вирішуватимуть у парламентах. Для того, щоби Конституція ЄС набула чинності, треба щоб усі 25 держав Євросоюзу висловилися за її затвердження.


Нагадаймо, що текст Конституції обговорювали більше як два роки і затвердили у червні 2004 року. Документ передбачає посилення впливу виконавчих органів співтовариства, очолить яких президент ЄС. Зараз посаду глави Ради ЄС за принципом ротації щопівроку передають від однієї країни іншій, президента ж призначатиме Рада на 2,5 року.


В Євросоюзі також з'явиться міністр закордонних справ, який представлятиме єдину європейську зовнішню політику. Це тоді, як країни-члени ЄС і надалі можуть виробляти власну позицію щодо будь-якого питання. Глава МЗС Європи зможе говорити від імені ЄС тільки тоді, якщо буде досягнуто консенсусу. Конституція розширює повноваження Європарламенту, який зможе не тільки затверджувати бюджет, але й займатися проблемами, пов'язаними зі станом громадянських свобод, прикордонного контролю та іміграції, співробітництва судових та правоохоронних органів. 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4289. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект