НОВИНИ

18.02.2010 | Україна відіграватиме важливу роль у відносинах між Росією та європейською спільнотою - Павел Коваль
Джерело - УКРІНФОРМ, РАР

Новообраний Президент України Віктор Янукович у своїй політиці намагатиметься вміло балансувати між Євросоюзом та Росією. Крім того, безпідставними є побоювання, що останні президентські вибори відштовхують Україну від Євросоюзу, оскільки більшість українців підтримують євроінтеграцію країни. Про це сьогодні під час конференції "Між Європою та Росією. Україна в пошуку політичної ідентичності", що відбулася в Катовіцах (південь Польщі), повідомив європарламентарій, голова групи спостерігачів від Європарламенту на президентських виборах в Україні Павел Коваль.







"Думаю, що В.Янукович буде Президентом, який ставитиме на баланс, і в першій фазі своєї каденції намагатиметься показати, що може зберігати рівну дистанцію як по відношенню до ЄС, так і щодо Росії. Переконаний, що частина його прибічників розумітиме особливу важливість поглиблення відносин з Євросоюзом, а також підтримки постулату щодо вступу в майбутньому України до Спільноти", - зазначив П.Коваль.


На переконання європарламентарія, зважаючи на думку більшості українців та частини свого оточення, В.Янукович змушений буде здійснювати політику, яка спиратиметься на проєвропейські цінності і подальшу європейську інтеграцію України.


П.Коваль також наголосив, що в недалекому майбутньому Україна відіграватиме важливу роль у відносинах між Росією та усією євроатлантичною спільнотою. "Тому на Україну потрібно дивитися не з точки зору Варшави, для якої вона лежить на кордоні Європи, чи з погляду Брюсселя, а як на центр простору, розташованого між Брюсселем, Вашингтоном та Москвою", - підкреслив він.


За його оцінкою, якщо Україна утримає демократичний курс і розвиватиметься, вона матиме хороші відносини й буде природнім балансом між Москвою та Брюсселем.


Польський євродепутат категорично не погодився з думкою, що результати останніх виборів в Україні означають кінець Помаранчевій революції. Він нагадав, що події 2004 року були висловленням народного спротиву проти виборчих фальсифікацій, впливу інших країн на внутрішню ситуацію в країні, спрямованими на запровадження демократичних правилах гри в політиці країни. "У значній мірі усе це збулося", - резюмував він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 206. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект