НОВИНИ

15.02.2010 | Дональд Туск вніс пропозиції щодо змін до Конституції Польщі
Джерело - УКРІНФОРМ

Суттєве зменшення кількості депутатів Сейму та сенаторів, надання права імунітету законодавцям лише у виняткових випадках, подолання президентського вето простою більшістю голосів парламентаріїв. Такими є основні пропозиції Голови Ради Міністрів Польщі Дональда Туска та проурядової партії "Громадянська Платформа" (РО) щодо внесення змін до Конституції РП.







Як повідомив Д.Туск, його політична сила виступає за зменшення кількості депутатів Сейму (нижня палата) з 460 до 300 парламентаріїв та Сенату (вища палата парламенту) зі 100 до 49. При цьому воєводство, де кількість мешканців становить до мільйона осіб, має представляти один сенатор, а там де більше - ще по одному на кожний додатковий мільйон громадян. Крім того, РО запропонувала включити до списку сенаторів обраних у демократичний спосіб колишніх президентів Польщі (Лех Валенса та Александер Квасьнєвський).


На переконання Д.Туска, імунітет законодавцям потрібно надавати лише у виняткових випадках: коли існує загроза, що влада надмірно застосовує повноваження органів правосуддя чи спецслужб країни в діях щодо конкретного парламентарія. Пропонується також, аби Сейм міг долати президентське вето простою більшістю голосів парламентаріїв, а не 3/5, як це передбачено сьогодні.


Водночас Д.Туск та його партія відмовилися від раніше оголошеної ініціативи обирати президента на спільному засіданні обох палат парламенту країни. Це рішення, вочевидь, прийнято під тиском громадськості країни, яка, згідно із соціологічними опитуваннями, виступає проти позбавлення народу права самому обирати главу держави.


Коментуючи власні пропозиції, Д.Туск висловив сумнів з приводу їх швидкої реалізації: "Думаю, що цим складом парламенту це буде важко здійснити. В наступному парламенті це можна буде зробити простіше". Голова польського уряду зазначив також, що вже на першому березневому засіданні Сейму "Громадянська Платформа" ініціюватиме створення конституційної комісії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8860. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект