НОВИНИ

12.02.2010 | У Європі пропонують створити "проукраїнський трикутник
Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Україна має ключове значення для Європи, стверджує колишній глава МЗС Німеччини Йошка Фішер.



Німеччина, Польща і Росія мають разом підтримувати Київ, заявляє він у статті для "Süddeutsche Zeitung", передає "Німецька хвиля".


На думку Фішера, з поразкою Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко на президентських виборах в Україні завершилася епоха "помаранчевої революції".


Німецький політик констатує, що замість модернізації країни, якої очікували у 2004 році українці, вони отримали некомпетентність і корупцію.


Тим не менше, демократичні перетворення в Україні є незворотними, переконаний Фішер. "Цей поступ не можна недооцінювати", - пише він.


"Юлія Тимошенко вчинила би цілком у дусі цінностей "помаранчевої революції", якби визнала свою поразку на вільних і чесних виборах та організувала сильну демократичну опозицію проти нового президента", - вважає екс-голова МЗС Німеччини.


Європа, розчарована у закостенілості і корупції, вже давно відвернулася від України - не виправити це становище було би великою помилкою, зазначає Фішер.


Адже, на переконання німецького екс-міністра, Україна є одним із наріжних каменів, на яких тримається європейський порядок по завершенні "холодної війни".


"Ця країна є місцем зустрічі між Європою і Росією. Майбутня доля України не лише визначатиме європейську безпеку, але й значною мірою буде впливати на відносини між Євросоюзом і Росією", - пише Фішер.


"Незалежна, демократична Україна привнесе у ці відносини зовсім інший, позитивніший характер, ніж це було би в разі повернення України у минуле", - впевнений він.


"Отже, майбутнє цієї великої країни має величезне значення для Європи, а емоційні та роздратовані реакції європейських партнерів на розвиток подій у цій країні Євросоюз не може собі дозволити - це суперечить інтересам спільноти", - переконаний Фішер.


Екс-глава МЗС Німеччини закликає країни ЄС до "масштабних політичних та економічних інвестицій" в Україну.


"Співробітництво з Україною вимагатиме терпіння, розуміння та витривалості. Після перемоги Януковича це актуально як ніколи", - пише він у статті.


Фішер закликає розглядати Україну як центрального партнера у майбутній "східній політиці ЄС". На його думку, дбати, щоб Київ не знімали з "порядку денного" ЄС, мають Німеччина і Польща, "адже такі країни, як Франція, Великобританія, Італія чи Іспанія не дивляться у східному напрямку".


Від розвитку співпраці з Україною залежить і динаміка відносин ЄС-Росія, вважає Фішер.


"Колись, можливо, Німеччині і Польщі навіть вдасться разом з Росією створити новий трикутник, який дав би нові імпульси європейській "східній політиці", - припускає він.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект