НОВИНИ

10.02.2010 | ЄС опрацьовує можливість участі української морської піхоти в операції "Аталанта"
Джерело - УКРІНФОРМ

Євросоюз на політичному та оперативному рівнях опрацьовує можливість участі української морської піхоти в операції "Аталанта" поблизу узбережжя Сомалі. Про це у Брюсселі під час зустрічі з журналістами заявив голова Військового комітету ЄС, шведський генерал Хакан Сирен (Hakan Syren).







Відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу щодо реакції на пропозицію українського Міністерства закордонних справ про участь українських морських піхотинців в охороні цивільних суден в Аденській затоці (яку нещодавно оголосив міністр закордонних справ України Петро Порошенко), шведський воєначальник виявив певну обережність у формулюваннях.


"Я зустрічався з вашим начальником Генерального штабу тиждень тому. Ми обговорювали це, і я повністю обізнаний щодо цієї пропозиції. Я знаю, що ця пропозиція зараз передана як на політичному рівні (оскільки йдеться про участь третьої країни), так і на рівні оперативного командування. Адмірал Хадсон (Real Admiral Peter Hudson, Велика Британія, командувач операції "Аталанта") проводить обережну оцінку (такої можливості). Важливо також пам'ятати, що існує формальна угода між ЄС і Україною. Ми побачимо, чи можливо це виконати", - сказав генерал Сирен.


Він утримався від припущень щодо того, коли саме залучення українських морських піхотинців до операції "Аталанта" може відбутися на практиці.


"Обережна відповідь - я не знаю. Але в мене є певний досвід з моєї попередньої роботи, як морського піхотинця. Безумовно, буде необхідно багато тренувань, обміну деяким обладнанням, також необхідним є відпрацювання процедур щодо командування та контролю. З певним терпінням, я думаю, це може бути зроблено. Але не відразу. Для цього ми маємо працювати разом. Оперативний командувач оцінює зараз, яким чином це може стати йому в пригоді", - сказав голова Військового комітету ЄС.


Коментуючи можливість залучення України до інших операцій у рамках Європейської політики з безпеки і оборони (ESDP), він зауважив, що вирішення цього питання полягає у винятково політичній площині.


"Для такого залучення всі так звані "треті країни" мають пройти через політичну оцінку та обговорення. Але в нас існує правова основа для того, щоб розпочати такі дискусії. І це є доброю ознакою. Мої відносини з вашим начальником (Генерального) штабу є дуже позитивними", - сказав Хакан Сирен.


Шведський генерал Хакан Сирен обіймає посаду голови Військового комітету ЄС з 6 листопада 2009 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8374. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект