НОВИНИ

08.02.2010 | Європейські ЗМІ про вибори: «фальсифікатор святкує comeback"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейські ЗМІ, коментуючи попередні підсумки другого туру президентських виборів в Україні, пишуть про безславний кінець "помаранчевої революції" та ризики для української демократії.





Luxemburger Wort  у понеділковому випуску пише:


«Не позбавлене іронії те, що той, хто фальсифікував минулі вибори, хто їх програв, Віктор Янукович,  святкує політичний „comeback“. Коли таким є безславний кінець помаранчевої революції, то це могло статися з двох причин. Перше, це внутрішня роздвоєність країни – між Росією та Європою. Інше - розсвареність  всередині прозахідного табору, між невезучим президентом Ющенком і його особистим ворогом - прем'єр-міністром Тимошенко. Своїми політичними інтригами вони змарнували кредит політичної довіри, а Україна наблизилася до межі економічного краху. 


Ця неспроможність добре керувати зрештою позбавила виборців з цього табору їхніх ілюзій. Тепер настав час Януковича. Але навіть друг Росії, як він сам себе називає, буде достатньо прагматичним. Країна, яка постала перед загрозою банкрутства, залежить від доброї волі Заходу, насамперед від кредитів Міжнародного валютного фонду. Янукович знову поведе Україну середнім фарватером, подалі від ЄС і ближче до Росії. Членство в ЄС поки відсунулося  у далечінь, а вступ до НАТО, як видається, виключено. Москва могла б дивитися на це з задоволенням» - зауважує Luxemburger Wort.


Neue Osnabrücker Zeitung зазначає:


«Прогнози вказують на перемогу Віктора Януковича. На чолі другої за величиною країни Європи  може стати чоловік, якого викрили на фальшуванні виборів 2004 року, що тоді спричинило помаранчеву революцію.


Утім, революція померла. Українська економіка знаходиться у вільному падінні. Три чверті населення животіють на межі виживання. Висока інфляція, так само, як і високий рівень безробіття, лежать тягарем на країні. Колишні герої помаранчевої революції: поки ще президент Віктор Ющенко і кандидатка-конкурент Віктора Януковича через свою безвідповідальну багаторічну боротьбу за владу паралізували країну. Нарив корупції не видалено, натомість країна постала перед загрозою банкрутства.


Є побоювання, що хаос продовжуватиметься. Юридичні бої за результати виборів є цілком можливими, так само, як і дострокові парламентські вибори. Для Євросоюзу такий розвиток подій дуже невтішний», - пише Neue Osnabrücker Zeitung 


Frankfurter Allgemeine Zeitung: перемога Януковича містить ризики для демократії


 



Авторитетне німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung вбачає підстави для занепокоєння долею демократії в Україні, яка лише перебуває у зародковому стані: «Питання у тому, чи втримається після виборів нестійка демократія в Україні, яка побудована радше на рівновазі сил, ніж на інституційних підвалинах. Чи може перемога Януковича стати поверненням старого режиму? Прибічники «помаранчевої революції» у це не вірять: мовляв, українці пильнуватимуть, щоб цього не сталося. У Києві багато хто каже, що суспільство настільки змінилося за п’ять років, що повернення авторитаризму неможливе. Однак можлива перемога Януковича все ж містить у собі певні ризики для демократії. В його оточенні домінують чоловіки, які у 90-ті роки вижили у брутальній боротьбі за власність на промисловому сході країни. Немає впевненості у тому, що вони остаточно відмовилися від методів, якими тоді звикли користуватися», - зазначає Frankfurter Allgemeine.


Французька газета Dernières Nouvelles d'Alsace аналізує здобутки «помаранчевої революції»:


«За винятком свободи слова «помаранчева революція» не виконала жодної зі своїх обіцянок. Корупція поширена аж до самої владної верхівки, а економічні реформи застрягли через постійні чвари. Сьогодні Москва може святкувати реванш. Як би не звали нового президента, обидва претенденти відкидають членство України в НАТО. Заяви обох про бажане членство в ЄС поки не мають непокоїти Кремль, адже Європа не проявляє жодної активності на українському напрямку. НАТО може списати Україну зі своїх рахунків, а європейцям лишається лише сподіватися на мирну передачу влади», - пише французьке видання.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5731. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект