НОВИНИ

05.02.2010 | Румунія оголосила про готовність розмістити у себе елементи американської системи ПРО
За матеріалами - УКРІНФОРМ, Antena 3

Румунія погоджується на пропозицію Барака Обами щодо розміщення на її території компонентів американської системи протиракетної оборони. Про це вчора заявив румунський президент Траян Бесеску після проведення засідання Вищої ради оборони країни (CSAT).







"Президент США Барак Обама зробив офіційну пропозицію Румунії стати частиною системи протиракетної оборони", - наголосив румунський лідер. Коментуючи офіційну відповідь Бухареста, Траян Бесеску зазначив: "Вища рада оборони країни ухвалила сьогодні участь Румунії ". Згідно з його заявою, на території Румунії "розташовуватимуться ракети - наземні перехоплювачі, як один із компонентів системи протиракетної оборони".


Т.Бесеску також поінформував, що найближчим часом заплановані двосторонні переговори (Румунія - США) для укладання необхідних угод. Утім, він підкреслив, що остаточне рішення з цього питання має винести парламент країни.


Водночас Траян Бесеску акцентував увагу, що встановлення ракет американської системи ПРО жодним чином не спрямовано проти Росії. Це рішення, за його словами, важливо як для зміцнення партнерства зі США, так і для забезпечення національної безпеки країни. "Старі системи не покривали території Румунії - лише невелику частину західної частини країни. Нові пускові установки гарантують повне убезпечення території Румунії від можливих ударів балістичними ракетами та ракетами середнього радіусу дій", - пояснив Т.Бесеску.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект