НОВИНИ

03.02.2010 | Позаблоковий статус є малоймовірним для України
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Віце-президент Атлантичної ради, колишній керівник Відділу європейської політики у Раді національної безпеки адміністрації Джорджа БУША Демон ВІЛСОН вважає малоймовірним позаблоковий статус для України.


Про це він сказав під час відео-конференції між українськими та американськими експертами “Американські очікування від українських виборів”, організованої Інститутом світової політики спільно з “Центром за американський прогрес”.


“Позаблоковість, мабуть, малоймовірна можливість для України. Що таке нейтралітет? Це сьогодні щось нереальне, якщо говорити в абсолютному вимірі. Я не думаю, що нейтралітет це справді варіант для України”, - сказав американський експерт.


Д.ВІЛСОН зазначив, що він би обережніше поставився до можливостей пошуку якихось альтернативних моделей української безпеки. На його думку, такі альтернативи могли б стати на заваді прагненню України ще більше інтегруватися з Європою.


Д.ВІЛСОН вважає, що найкращий спосіб гарантування більшої безпеки Україні - це співпраця з НАТО, проведення внутрішніх реформ, боротьба з корупцією, посилення зв’язків з Європейським Союзом, який відіграє важливу роль у зміцненні європейської безпеки. “Краще залишатися на тому шляху, який свого часу пройшли інші європейські держави”, - вважає він. Д.ВІЛОСОН переконаний у важливості розробити логічну послідовну стратегію, яка б дозволила Україні рухатися в певному напрямку.


У свою чергу, віце-президент та старший науковий співробітник “Центру за американський прогрес” Семюель ЧАРАП зазначив, що Будапештський меморандум щодо гарантій безпеки Україні “не здається непрацездатним”. Він нагадав, що й американський, і російський президенти підкреслили своє бажання дотримуватись принципів, закладених в цьому меморандумі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8813. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект