НОВИНИ

02.02.2010 | Голова МВФ: США більше не можуть бути головним світовим споживачем
Джерело - УКРІНФОРМ

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан вважає, що США більше не можуть грати роль головного світового споживача. Утім, наразі залишається незроумілим, хто прийде їм на зміну, оскільки в усьому світі намітилася тенденція до економії.



 


Виступаючи на конференції в Ізраїлі, голова фонду зазначив, що світова економіка розширюється переважно за рахунок Азії та третього світу, а в західних країнах підйом іде переважно завдяки урядовим субсидіям. Не "можна говорити про стійкий економічний підйом, доки не почне зростати споживчий попит", - сказав він.


Д.Стросс-Кан також призвав США, Велику Британію й інші країни погоджувати реформу фінансового сектора, щоб уникнути повторення кризи. Він нагадав, як налякані кризою країни домовилися співпрацювати в реформі регулювання, проте на виході з кризи воліють діяти поодинці. "Це не працює. Треба навчитися співпрацювати", - наголосив глава МВФ, посилаючись на запропоновані американським президентом Бараком Обамою заходи зниження ризиків у банківському секторі.


"Нереально видертися з кризи, не вживаючи ніяких заходів у світовому масштабі. Я не впевнений, що ми йдемо саме цим шляхом", - заявив глава фонду. При цьому Д.Стросс-Кан вказав, що Лондон також поспішає запровадити нові правила регулювання фінансової сфери. Д.Стросс-Кан попередив, що згортати антикризові програми ще рано, оскільки є ризик повторної рецесії - тим страшнішої, що держави вже витратили весь арсенал фінансових інструментів.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5869. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект