НОВИНИ

22.12.2004 | Шредер переконав Путіна не втручатися в українські вибори
Джерело - ProEUROPA

Канцлер ФРН Герхард Шредер заявив, що він і президент РФ Володимир Путін дійшли спільної думки про неприпустимість втручання в хід майбутніх виборів в Україні.


Про це повідомляє РІА "Новости-Украина".


"Не можна втручатися в хід майбутніх виборів в Україні, а варто поважати рішення народу цієї країни відповідно до діючих там законів", - сказав канцлер на прес-конференції за підсумками німецько-російських консультацій.


Як відомо, у понеділок у Гамбурзі почалися дводенні німецько-російські урядові консультації, у яких взяли участь канцлер Німеччини й президент Росії. Це перша їх зустріч з початку політичної кризи в Україні.


Як зауважує російська служба "Німецької хвилі", "досі у Німеччині й Європі на Україну дивилися як на сферу впливу Росії".


Разом з тим, радіо наводить думку політолога Герхарда Зімона (Gerhard Simon), що "Шредер останніми тижнями активно підкреслює свою позитивну роль у справі пом´якшення позиції Росії щодо України".


І напряму, в телефонних розмовах, і побічно, через німецькі ЗМІ, канцлер закликає свого російського колегу до стриманості щодо розвитку подій в Україні й до розуміння особливостей демократичних процедур, зауважує "Німецька хвиля".


"На відміну від Чечні, тема України не табу для німецько-російського діалогу, але яка реальна вага слова канцлера, стане ясно після президентських виборів на Україні", - вважає Зімон.


У рамках консультацій планувалося підписати міжурядові угоди про програми молодіжного обміну, спільний проект у космічній сфері, про співробітництво російської залізниці з Deutsche Bahn і компанією Siemens, а також оголосити про низку проектів у сфері автомобіле- й літакобудування.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект