НОВИНИ

01.02.2010 | Давос визнає: нові індустріальні країни – герої кризи
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Жодна дискусія на Всесвітньому економічному форумі у Давосі не оминає їх увагою – нові індустріальні країни. Адже, як запевняють експерти на форумі, саме вони витягують світ з кризи.


Не кожен навіть досвідчений економічний журналіст знає, що таке Wipro і хто такий Азім Прем'ї. Тим часом саме ця людина нині має більший вплив у світовій економіці, ніж, приміром, керівники Siemens чи Daimler. Азім Прем'ї – засновник та голова другого за величиною в Індії підприємства інформаційних технологій Wipro Technologies, на яке працюють близько ста тисяч працівників і річний оборот якого складає понад два мільярди євро. Цього року він ще й співорганізатор форуму в Давосі.


Азім Прем'їАзім Прем'ї


Але найближчим часом журналісти, вочевидь, добре знатимуть людей на кшталт Прем'ї. Адже такі країни, як Індія, Бразилія чи Малайзія, набувають дедалі більшої ваги, передусім після світової економічної кризи. Чому, пояснює сам Прем'ї: «Частка населення віком до 14 років у нових індустріальних країнах вища, ніж кількість людей, яким за 14. Для економіки цих країн та для суспільства загалом це великий потенціал».


Багатообіцяюче майбутнє


Не сумнівається в цьому і Йозеф Акерманн, глава правління найбільшого кредитно-фінансового інституту Німеччини Deutsche Bank: «Гадаю, ми ще станемо свідками значного зростання в нових індустріальних країнах. І це допоможе також старим розвиненим державам».


Це підтверджують також прогнози Міжнародного валютного фонду. Його експерти переконані, що саме нові індустріальні країни витягують світову економіку з кризи. На їхню думку, цього та наступного року Китай очікує економічне зростання в майже десять відсотків, а Індія – близько восьми відсотків. Для порівняння: Німеччині МВФ обіцяє 2010 року менше двох відсотків економічного зростання.


Засвоєний урок



Якщо від минулих криз страждали передусім нові індустріальні країни, нині все навпаки. Одна з причин такого перевороту – набагато менша роль банківського сектору в Індії чи Малайзії, на відміну від Великобританії та США. Крім того, схоже, уряди нових індустріальних країн таки засвоїли урок і навчилися протистояти кризі. Таким чином, вважає провідний менеджер британського Standard Chartered Bank Пітер Сендс, нинішня криза може докорінно змінити розподіл ваги у світі: «Криза пришвидшила перерозподіл влади у світі. Центр ваги переміщується із Заходу на Схід. Можна навіть сказати, з країн, що споживають і роблять борги, до тих, які заощаджують і виробляють».


Утім, пророкувати новим індустріальним країнам золоте майбутнє можна лише із застереженням. Адже потенційний «двигун зростання» – молодь – може стати також причиною соціальної нестабільності. Приміром, якщо молодь тієї ж Індії не знайде роботу. Не кажучи вже про всесвітньо відому індійську проблему нерівності: велика кількість бідних людей на противагу малій касті надзаможних. Скоротити таку соціальну нерівність – чи не головна передумова злету нових індустріальних країн.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9917. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект