НОВИНИ

09.07.2004 | В Гаазі завершився самміт Україна - ЄС. На думку численних оглядачів, самміт був безрезультатним
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода", Славко Волинський

Гаага, 8 липня 2004 року - В Гаазі завершився самміт Україна - ЄС. На думку численних оглядачів, самміт був безрезультатним, оскільки єдиним його конкретним досягненням стало підписання угоди про відправлення до Македонії 5 українських міліціонерів. Там вони мають взяти участь в миротворчій операції під назвою Проксіма.



Сподівання офіційного Києва на те, що під час самміту Україна зможе набути статус держави з ринковою економікою, виявилися марними. Голова Європейської Комісії Романо Проді сказав журналістам, що це питання ще обговорюють. За його словами, Україна спершу повинна внести відповідні зміни у законодавство. Зокрема, це стосується цінової політики і процедури банкрутства українських підприємств.


Чимало уваги учасники самміту відвели питанням демократизації українського суспільства і майбутнім президентським виборам. На запитання кореспондента радіо “Свобода,” які механізми задіє ЄС для моніторингу передвиборчої кампанії, головуючий в ЄС прем’єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балканенде відповів, що Рада міністрів ЄС разом з Єврокомісією завершують формування груп спостерігачів.


Президент Леонід Кучма зі свого боку додав, що його дивує сама постановка такого питання. Він зауважив, що це не перші вибори в Україні. Леонід Кучма: "Складається враження у декого на Заході, що якщо не переможе представник опозиції, то це нечесні вибори...Тут я переконаний, що спостерігачів за президентськими виборами в Україні буде більше, ніж самих виборців. Ми забезпечимо любу кількість. Ми запросили всіх – всі міжнародні організації, всі країни. Будь ласка, приїжджайте – ми відкриті."


Щодо перспектив вступу України в ЄС, то Леонід Кучма кілька разів наголосив, що це питання наразі не порушується, оскільки сама Україна ще не готова до вступу в ЄС. Вона, за словами Леоніда Кучми, в складі ЄС неконкурентноспроможна.


Не обійшлося і без загострення у спілкуванні між українським президентом та представниками мас-медіа. Кореспондент Нідерландського громадського телебачення поцікавився, коли українська влада покладе край корупції в Україні. Це запитання вивело українського лідера з рівноваги, і у відповідь він заявив: “Такі запитання ставляться на замовлення певних осіб і за відповідну винагороду. Давайте конкретні факти, а не так собі, “від фонаря” (кінець цитати).


На запитання журналістів, чи не суперечить прагненням України в майбутньому вступити до ЄС її вступ у ЄЕП, Романо Проді відповів, що якщо це не буде суперечити правилам СОТ, то і членство України в ЄЕП не буде перешкодою для її зближення з ЄС. Леонід Кучма, зі свого боку, зауважив: "Я вважаю це абсолютно виваженим рішенням з усіх точок зору, бо я переконаний, що кожна європейська країна зацікавлена, в тому числі, у співпраці з Росією, насамперед, і з тим же Казахстаном, де розташовані величезні, насамперед, запаси і нафти, і газу. Дозвольте мені висловити таку, може, фантастичну ідею. Я особисто переконаний, що не зупиниться ЄС на цих кордонах. Якщо дивитись на виклики майбутнього, то я, наприклад, не виключаю що у складі Євросоюзу буде і Росія колись, і інші країни."


У Гаазі сторони також вирішили просувати діалог з візових питань. Але з цього приводу Україна і ЄС не досягли конкретних домовленостей.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект