НОВИНИ

30.12.2009 | США відкинули застереження Росії
Джерело - Українська служба ВВС

Сполучені Штати заявили, що Росії не слід прив'язувати плани США щодо протиракетної оборони до переговорів щодо нового договору про ядерне роззброєння.


Вашингтон каже, що переговори з метою зменшити ядерний арсенал - не те місце, де треба обговорювати протиракетну оборону, але США можуть обговорити питання з Росією за окремим столом.


Російський прем'єр-міністр Владімір Путін сказав, що американські плани побудови системи ПРО - головна перепона на шляху до нової угоди про ядерні озброєння. Пан Путін висловився за розвиток наступальних озброєнь на противагу планованій американцями системі ПРО у Європі.


Американський Держдепартамент у заяві наголошує, що США не вважають переговори про ядерне роззброєння, які проходять між двома країнами в Женеві, правильним місцем для обговорення стурбованості Росії планами Вашингтона щодо протиракетного щита.


У заяві Державного департаменту США мовиться: "Хоча США давно визнають зв'язок між ракетним наступом і протиракетною обороною, ми вважаємо, що договір, який має прийти на заміну "СТАРТу", не є прийнятним майданчиком для вирішення цього питання."


Дві найбільші ядерні держави світу намагаються підписати договір на заміну Договору про скорочення стратегічних ядерних озброєнь, підписаному в 1991 році, дія якого вибігла 5 грудня.Система ПРО має захистити США і союзників від потенційного ракетного нападу


Прем'єр-міністр Путін сказав, що головною перепоною для нової угоди є брак інформації про плани побудови протиракетного щита з боку США, і якщо цю інформацію не буде надано, то Росія будуватиме власну систему протиракетної безпеки.


Держдепартамент США назвав ці два питання цілковито не пов'язаними і наголосив, що їх подальше обговорення вестиметься окремо.


У пошуках нових поступок?


Переговори про нову двосторонню угоду на заміну договору про скорочення стратегічних озброєнь почалися з ініціативи президентів Барака Обами і Дмітрія Медвєдєва. Минулої п'ятниці керівник російського МЗС Сергей Лавров запевнив, що укладення нового договору відбудеться найближчим часом.


Оглядачі вважають, що Москва прагне включити до нового договору пункт, який би обмежував масштаби ядерного щита Сполучених Штатів.


За словами вашингтонського кореспондента Бі-Бі-Сі, американські урядовці розтлумачили заяву прем'єр-міністра Путіна як свідчення того, що Росія і далі розглядає протиракетну систему США як загрозу власній безпеці і прагне будь-що вирішити цю проблему.


Однак, додає наш кореспондент, ужорсточення російської позиції навряд чи викличе розуміння в Барака Обами, який уже пішов на значні поступки Росії.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект