НОВИНИ

30.12.2009 | Держдеп США відповів Путіну: Вашингтон не пов'язує свою систему ПРО з договором щодо СНО
Джерело - Korespondent.net

Питання створення американської системи ПРО і питання укладення нового договору з Росією про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) є абсолютно незалежними один від одного.Про це йдеться в спеціальній заяві Держдепартаменту США у відповідь на висловлювання прем'єра РФ Володимира Путіна щодо нового договору про СНО і американську систему ПРО.


"Хоча США давно визнали взаємозв'язок між наступальними і оборонними ракетними системами, ми вважаємо, що угода на зміну Договору СНО-1 не є слушним засобом для вирішення даної проблеми. Ми погодилися продовжувати обговорення з Росією теми протиракетної оборони окремо", - цитує ІТАР-ТАСС заяву представника держдепу США Іена Келлі.


Напередодні, 29 грудня, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін у Владивостоку заявив про необхідність розвитку ударних наступальних систем озброєння. Це, за словами прем'єра, дозволить зберегти стратегічний баланс зі США, які, на відміну від Росії, розвивають протиракетну оборону.


Нагадаємо, раніше голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що новий російсько-американський договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО) передбачатиме радикальне скорочення ядерних озброєнь.


Термін договору СНО-1, що діяв з 1994 року, закінчився 5 грудня 2009 року. Угода зобов'язувала Москву і Вашингтон скоротити стратегічні ядерні сили з 10 тисяч боєголовок у кожної зі сторін до шести тисяч, що і було свого часу зроблено.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект