НОВИНИ

30.12.2009 | Спецслужби США готують удар по базах Аль-Каїди в Йємені
За матеріалами - Korespondent.net

Представники спецслужб США та Йємену вивчають можливість нанесення ударів по базах терористів на єменській території.Про це повідомила телекомпанія CNN з посиланням на джерела у відповідних відомствах США. У якості цілей розглядаються табори і тренувальні бази, які, згідно з оперативними даними, належать терористичній організації Аль-Каїда.


Нанесення ударів по базах в Йємені планується в якості відповіді на невдалий теракт 25 грудня, коли на борт що здійснював рейс з Амстердаму в Детройт літака американської авіакомпанії Northwest 23-річний нігерієць Умар Фарук Абдул Муталлаб проніс вибухову речовину. За годину до посадки в Детройті молодий чоловік намагався скоїти теракт, проте був знешкоджений пасажирами і членами екіпажу повітряного судна.


Американським спецслужбам було відомо про те, що Абдул Муталлаб пов'язаний з однією з єменських терористичних груп - Аль-Каїда на Аравійському півострові. Ця група оголосила про свою причетність до підготовки невдалого теракту в заяві, розміщеній минулого понеділка в мережі інтернет.

Бойовики цієї групи базуються в Йємені і Саудівській Аравії. Протягом останнього місяця стосовно даного угруповання на території Йємену розвідувальні служби США в координації з йєменським військами зробили кілька операцій. Спроба теракту на борту американського літака стала відповіддю на ці дії, вказується в заяві терористів.


У  даний час спецслужби з'ясовують, де базуються угрупування, які були безпосередньо пов'язані з Абдул Муталлабом, зазначає CNN. Проте, за даними телекомпанії, остаточне рішення про те, чи завдавати удару, прийматиме президент США Барак Обама.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект