НОВИНИ

29.12.2009 | У Польщі відзначають 20-річчя зміни назви країни та її герба
Джерело - УКРІНФОРМ

У Варшаві відзначають 20-річчя внесення змін до конституції країни, завдяки яким Польську Народну Республіку перейменовано на Республіку Польща. Крім того, країні повернуто її історичний герб - орла на тлі корони. Відповідні зміни до основного закону були внесені 29 грудня 1989 року польським Сеймом.


Крім визначення нової назви та герба країни, з тогочасної польської конституції було усунуто ідеологічний вступ про соціалізм, планову економіку та провідну роль польської об'єднаної робітничої партії. Натомість у ній тоді з'явився запис про цінність народу як єдиного носія влади, який здійснює управління державою через обраних ним представників.


Як відзначають польські експерти, в 1989 році до конституції країни було внесено лише "косметичні" зміни, що не призвело до якісного покращення життя в РП. "Здійснюючи символічні зміни, не зроблено реальних перетворень: звільнення комуністичних міністрів з уряду чи отримання контролю над спецслужбами країни", - висловив думку історик, професор Ришард Терлецький.


Нинішня Конституція Польщі була прийнята 2 квітня 1997 року.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1267. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект